Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України

1. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод -

караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

2. Ті самі дії, вчинені способом, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яку незаконно переправляли через державний кордон України, чи вчинені щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або вчинені з корисливих мотивів, -

караються позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

{Стаття 332 в редакції Закону № 3186-VI від 05.04.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1019-VIII від 18.02.2016}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: За оплачену «допомогу» у незаконному перетині кордону – реальне позбавлення волі (Кодимський райсуд Одеської області у справі № 503/325/19 від 17.09.2021)

Часто Україна використовується іноземцями як транзитна територія для подальшого потрапляння до країн Євросоюзу.

Також у незаконному перетині корону зацікавлені жителі невизнаних республік (наприклад Придністров’я), а також особи які з тих чи інших причин (притягнення до кримінальної відповідальності, боргові зобов’язання) не можуть перетнути кордон у законний спосіб.

Звісно, що за наявності попиту на такі «послуги» завжди знайдеться і пропозиція. Але перш ніж вдаватись до такої «допомоги» таким «помічникам» варто звернути увагу на санкцію статті 332 КК України, яка передбачає відповідальність за незаконне переправлення осіб через державний кордон України і яка є досить суворою.

При цьому кримінальна відповідальність за вчинення таких дій настає за незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод.

У даній справі двох осіб, один з яких є діючим працівником Державної прикордонної служби було засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

За вироком суду вказані особи за попередньою змовою з іншими невстановленими особами домовилися про організацію незаконного переправлення з непідконтрольної території Республіки Молдова на територію України через державний кордон, громадянина України за грошову винагороду.

З цією метою один із засуджених, який на той час був працівником Державної прикордонної служби України та перебував на посаді дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії відділення інспекторів прикордонної служби, тобто будучи службовою особою правоохоронного органу, та будучи обізнаним у методах охорони державного кордону та виявлення аналогічних злочинів, знаючи ділянку Державного кордону України, отримав та прийняв від свого спільника пропозицію переправити через державний кордон України іншої особи за заздалегідь необумовлену грошову винагороду.

В подальшому після перетину працівник ДПС, реалізовуючи свій злочинний намір, направлений на укриття факту незаконного переправлення особи через державний кордон та його переправлення, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище та повноваження в силу яких йому було відомо про розстановку прикордонних нарядів та охоронювану ним ділянку кордону, в порушення вимог посадової інструкції не затримав порушника державного кордону та зустрів останнього на території України в безпосередній близькості від державного кордону та провів його до автомобіля, який належить його спільнику, який знаходився в цей час в автомобілі.

Після цього вказані особи були затримані працівниками СБ України та Державної прикордонної служби.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0