Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 72. Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення, домашнього арешту Стаття 72. Правила складання покарань та зарахуван...

Стаття 72. Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення, домашнього арешту

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 20206

  Переглядів

 • 20206

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. При складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень та сукупністю вироків менш суворий вид покарання переводиться в більш суворий вид виходячи з такого їх співвідношення:

  1) одному дню позбавлення волі відповідають:

  а) один день тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або арешту;

  а - 1 ) два дні пробаційного нагляду;

  б) два дні обмеження волі;

  в) три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;

  г) вісім годин громадських робіт;

  2) одному дню тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або арешту відповідають:

  а) два дні обмеження волі;

  б) три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;

  в) два дні пробаційного нагляду;

  3) одному дню обмеження волі відповідають три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;

  4) одному дню обмеження волі або арешту відповідають вісім годин громадських робіт;

  5) одному дню обмеження волі відповідає один день пробаційного нагляду.

  2. При призначенні покарання за сукупністю кримінальних правопорушень або вироків у виді виправних робіт або службових обмежень для військовослужбовців складанню підлягають лише строки цих покарань. Розміри відрахувань із заробітку засудженого складанню не підлягають і обчислюються за кожним вироком самостійно.

  3. Основні покарання у виді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю при призначенні їх за сукупністю кримінальних правопорушень і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно.

  4. Додаткові покарання різних видів у всіх випадках виконуються самостійно.

  5. Попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом’якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

  6. Встановлені в частині першій цієї статті правила співвідношення видів покарань можуть застосовуватись і в інших випадках, передбачених Загальною частиною цього Кодексу.

  7. Домашній арешт зараховується судом у строк покарання за правилами, передбаченими в частині першій цієї статті, виходячи з такого їх співвідношення - три дні цілодобового домашнього арешту відповідають одному дню позбавлення волі.

  {Стаття 72 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008 , № 838-VIII від 26.11.2015 , № 2046-VIII від 18.05.2017 , № 2617-VIII від 22.11.2018 , № 3342-IX від 23.08.2023 }

  Попередня

  76/569

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст