Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 361. Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж Стаття 361. Несанкціоноване втручання в роботу інф...

Стаття 361. Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 62664

  Переглядів

 • 62664

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж -

  карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

  караються штрафом від трьох тисяч до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

  3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони призвели до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, -

  караються штрафом від семи тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

  4. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони заподіяли значну шкоду чи створили небезпеку тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення чи інших тяжких наслідків, -

  караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

  5. Дії, передбачені частиною третьою або четвертою цієї статті, вчинені під час дії воєнного стану, -

  караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  6. Дії, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, не вважаються несанкціонованим втручанням в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, якщо вони були вчинені відповідно до порядку пошуку та виявлення потенційних вразливостей таких систем чи мереж.

  Примітка. Значною шкодою у статтях 361-363 - 1 вважається така шкода, яка в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

  {Стаття 361 в редакції Законів № 908-IV від 05.06.2003 , № 2289-IV від 23.12.2004 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 770-VIII від 10.11.2015 ; в редакції Закону № 2149-IX від 24.03.2022 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 3342-IX від 23.08.2023 }

  Попередня

  449/567

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: «Угон» аккаунту в онлайн-грі «World of Tanks» є кримінальним злочином за статтею 361 КК України (Комунарський районний суд м. Запоріжжя у справі № 333/714/20 від 10.03.2020)
  Багато людей захоплюються комп’ютерними онлайн-іграми, витрачають багато часу на «прокачку» свого персонажа в грі, купляють різноманітні апгрейди тощо.

  Сміливо можна говорити, що онлайн-ігри є потужною індустрією в якій витрачають та заробляють не аби які гроші.

  А де гроші там і завжди знайдеться той, хто хоче такими грошима у нечесний спосіб заволодіти.

  Щоправда вироків у такій категорії справ досить небагато, але ж вони є. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст