Стаття 125. Умисне легке тілесне ушкодження

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 164244

  Переглядів

 • 164244

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Умисне легке тілесне ушкодження -

  карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.

  2. Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності, -

  карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року, або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

  {Стаття 125 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008 , № 3342-IX від 23.08.2023 }

  Попередня

  149/569

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Висновок судово-медичної експертизи свідчить лише про наявність у потерпілого тілесних ушкоджень і не може бути доказом винуватості особи в заподіянні цих ушкоджень (ККС/ВС у справі № 703/2325/14-к від 22.04.2021)
    Висновок експертизи є одним з основних доказів у кримінальному провадженні, тим не менш навіть він повинен оцінюватися судом поряд з іншими доказами.

  У цій справі вироком місцевого суду особу визнано невинуватим і виправдано за ч. 2 ст. 125 КК України (завдання умисного легкого тілесного ушкодження) за недоведеністю його винуватості у вчиненні кримінального правопорушення.

  На виправдувальний вирок судів першої та апеляційної інстанцій прокурор подав касаційну скаргу, посилаючись на неврахування судами доказів та аргументів сторони обвинувачення.

  Серед обставин, які досліджувалися ВС – оцінка висновку судово-медичної експертизи як доказу у справі. Читати повністю

  Серед правоохоронців вважається, що ст. 125 КК України «умисне легке тілесне ушкодження» дрібна і така, якою не слід займатись, бо покарання за неї незначне, а умисел доводити треба.  Дуже часто такі діяння відбуваються у сім’ї, у площині побутового насилля, і потім самі потерпілі – жінки просять слідчого закрити провадження, бо чоловік все ж таки потрібен.  Взагалі, органи не полюбляють щось робити за цією статтею, хоча повинні…

  Цим вироком чоловіка визнано винним у нанесенні легких тілесних ушкоджень жінці за ч. 1 ст. 125 КК України і призначено покарання  у вигляді 180 (сто вісімдесят) годин громадських робіт. 

  На корить потерпілої також стягнуто 5 000,00 грн. моральної шкоди, хоча заявляла вона 20 000,00 грн.

  Слід додати, що засуджений своєї вини не визнав, у суді заявив, що потерпіла його оговорила та мабуть щиро вважає, що нанесення пари синців жінці, яка його спровокувала, не такий вже і великий гріх. Вина засудженого була підтверджена показами свідків та протоколом проведення слідчого експеритенту. Як то кажуть питання житейське, але бити жінку чоловік не повинен за жодних обставин.  

  Аналізуйте судовий акт: Навіть за легкі тілесні ушкодження можна отримати судимість або побутовий злочин за ч. 1, ст. 125 КК України (Вирок Жовтневий райсуд м. Харкова від 6 грудня 2016р. у справі № 639/4583/16-к )

  Справу вів адвокат Панасенко Павло Петрович

   

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст