Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, -

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

{Стаття 110 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1183-VII від 08.04.2014, № 1689-VII від 07.10.2014}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: ВИРОК за коментар в соцмережі Facebook, в якому особа закликала до вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України (Берегівський районний суд Закарпатської області справа № 297/1545/21 від 18.10.2021 р.)

Видається неможливим покарання за коментар в соцмережі. Користувачі звикли думати, що висловлення думки у віртуальному світі ніяким чином не відобразиться на їх реальному житті. Водночас, чимдалі - тим більше саме такі висловлювання привертають увагу правоохоронних органів.

Фабула судового акту: Так, у квітні 2019 року, будучи активним користувачем соціальної мережі «Facebook», громадянин залишив коментар на угорській мові - що в перекладі на українську закликав до вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України.

На думку сторони обвинувачення - розмістивши вищезазначений коментар, особа публічно і відкрито звернувся до невизначеного кола користувачів в соціальної мережі «Facebook» в угорській тематичній групі, поширивши серед користувачів даної групи погляди та ідеї направлені на відокремлення території Закарпатської області з-під юрисдикції України. Це підтвердив і висновок судово-лінгвістичної експертизи.

Соціальна мережа Facebook, як вказав прокурор, є загальнодоступною і публічною для її користувачів, а висловлені коментарі до опублікованих матеріалів, користувачами даної мережі формують певні ідеї і погляди направленні на схилення інших користувачів до вчинення активних дій.

В судовому засіданні обвинувачений коментатор свою вину визнав повністю і вказав, що необдумано написав коментар під статтею про мовний закон. При цьому, ніякої мети він не мав, а просто хотів підтримати попереднього коментатора, зазначив, що дуже шкодує про це і обіцяв більше не писати такі коментарі.

Отже у цій справі: Суд визнав винним особу, яка залишала такі коментарі у пред'явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та порахував, що необхідним і достатнім для виправлення та попередження вчинення обвинуваченим нових кримінальних правопорушень буде призначення йому покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.

Водночас, врахувавши, що коментатор вчинив нетяжкий злочин, в якому щиро розкаявся, а також те що він раніше не судимий, на нього не надходило скарг та нарікань від мешканців села, сусідів, суд звільнив його від відбування покарання з випробуванням, та поклавши на нього обов'язки, передбачені ч. 1 ст. 76 КК України.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0