Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Зб...

Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 41756

  Переглядів

 • 41756

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період -

  карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

  2. Те саме діяння, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, -

  карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

  {Розділ I Особливої частини доповнено статтею 114 - 1 згідно із Законом № 1183-VII від 08.04.2014 }

  Попередня

  137/569

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Суд засудив адміністратора телеграм каналу про повістки за перешкоджання діяльності ЗСУ (Дарницький районний суд м. Києва № 753/6889/23 від 05.06.2023 р.)
   Було установлено, що обвинувачений у додатку «Telegram» створив окремий канал з відповідною назвою. Суд встановив інтернет-адресу каналу, а також, анонімні профілі, які були зареєстровані на мобільний номер телефону.                                                                                                        

  Так, починаючи з січня по березень 2023 року особа, яку було встановлено за знайденими даними, здійснював адміністрування вказаного Telegram-каналу, вчиняв дії, спрямовані - як інкримінувала сторона обвинувачення - на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, шляхом поширення інформації щодо форм та методів здійснення мобілізаційних заходів в особливий період на території міста Києва для невизначеного кола осіб, а саме:

  • доводив інформацію про детальні адреси м. Києва, із зазначенням назви вулиць, номери будинків та корпусів, за якими перебувають військовослужбовці під час виконання останніми заходів по призову громадян України (військовозобов`язаних та резервістів) під час мобілізації, фотографії та відеозаписи, таких та документів які, вручалися особам, щодо яких проводиться заходи забезпечення комплектування Збройних Сил України, чим надавав допомогу особам, які ухиляються від військового обліку або іншим чином порушують правила військового обліку, в уникненні отримання відповідних повісток.
  • здійснював оповіщення у вигляді таких фраз «по можливості, не заїжджайте», «будьте обережні» або інших схожих фраз, що дискредитує роботу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.     

  Про нові публікації на вказаному каналі автоматично повідомлялися біля 2600 його підписників, а усі публікації вказаного каналу були доступними для усіх зареєстрованих користувачів додатку «Telegram» та усім користувачам веб-сайту «Telegram» незалежно від реєстрації на каналі.                                                               

  Згідно відповідей Святошинського, Подільського, Печерського, Деснянського, Шевченківського, Солом`янського, Дарницького, Оболонського, Дніпровського, ТЦКСП, поширення інформації щодо місця перебування їх військовослужбовців під час виконання останніми мобілізаційних заходів по призову громадян, призводили і призводять до розкриття форм та методів виконання мобілізаційного плану на території м. Києва, зриву мобілізаційних заходів, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільстві.                                                                                         Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст