Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ...

Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 14372

  Переглядів

 • 14372

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ, платіжних карток або їх використання чи збут, а також неправомірний випуск або використання електронних грошей -

  карається штрафом від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

  караються штрафом від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Примітка. Під документами на переказ слід розуміти документ в паперовому або електронному виді, що використовується банками чи їх клієнтами для передачі доручень або інформації на переказ грошових коштів між суб'єктами переказу грошових коштів (розрахункові документи, документи на переказ готівкових коштів, а також ті, що використовуються при проведенні міжбанківського переказу та платіжного повідомлення, інші).

  {Стаття 200 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008 , № 4025-VI від 15.11.2011 , № 5284-VI від 18.09.2012 }

  Попередня

  236/567

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Вивід грошей з «WebMoney» є кримінальним злочином (Деснянський райсуд м. Чернігова у справі № 750/14427/19 від 01.02.2021)

   З введенням РНБО санкцій стосовно низки російських компаній в Україні заборонено користуватись послугами російських фірм об’єднаних торгівельною маркою «WebMoney».

  Але в Інтернеті є ціла купа так званих «онлайн обмінників», які пропонують свої послуги з «виводу» грошей і з «WebMoney», «Qiwi» і інших електронних платіжних систем, які офіційно в Україні не працюють або є забороненими для використання через санкції.

  Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність за незаконні дії з електронними грошима, а саме за неправомірний випуск або використання електронних грошей.

  У вироку, що пропонується до уваги особу було притягнуто до кримінальної відповідальності за грошей з електронних гаманців платіжної системи «WebMoney» в готівку.

  Чесно кажучи, коли я вивчав дане судове рішення то не знав – плакати мені чи сміятись, адже особу засуджено за вивід аж цілих СТА ДЕСЯТИ доларів США! При цьому роботи кіберполіції було проведено теж не мало, а будь яка робота поліції оплачується з нашої з вами кишені, шановні читачі. Ось і незрозуміло – чиї інтереси було порушено, яку шкоду суспільству спричинив цей злочин та й взагалі чи варто витрачати бюджетні кошти на ось такі ось розслідування.

  Згідно вироку суду обвинувачений не маючи ліцензії Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та не будучи комерційним агентом з розрахунків у сфері використання електронних грошей, дошці оголошень «OLX.UA» розмістив оголошення про надання послуг з виводу в готівку електронних грошей платіжної системи «WebMoney Transfer».

  Даними послугами скористались дві особи. При цьому за послуги виводу обвинувачений отримав не багато не мало, а 4 долари США та 80 гривень.

  Обсновуючи наявність вини обвинуваченого суд у своєму вироку вказав, що згідно сукупності норм, передбачених п. 1 ч. 9.3 ст. 9п.п. 4, 5 ч. 15.4 ст. 15 Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні» платіжні системи мають здійснювати свою діяльність виключно після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, який веде Національний банк України. Приймання електронних грошей в обмін на готівкові/безготівкові гривні (комерційний агент з розрахунків) може бути виключно банк і небанківська фінансова установа, що має ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків, видану Національним банком України.

  Інформація щодо платіжної системи «WebMoney Transfer» в Реєстрі платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, який веде Національний банк України, відсутня.

  В свою чергу обвинувачений не маючи ліцензії Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та не будучи комерційним агентом з розрахунків у сфері використання електронних грошей здійснив «вивід» у готівку на користь інших осіб коштів з електронних гаманців «WebMoney».

  Доводи обвинуваченого, які полягали у тому, що ніяких операцій, окрім зарахування електронних грошей від двох осіб до свого гаманця, він не вчиняв, а також те, що з введенням заборони в Україні діяльності платіжної системи «WebMoney Transfer» електронний гаманець продовжує працювати таким же способом, а тому вважає, що його дії не містять ознак і складу кримінального правопорушення, у зв`язку з чим просив його виправдати в інкримінованих діяннях суд до уваги не взяв оскільки єдиним способом виведення електронних грошей у готівку мають право лише банк або небанківську фінансову установу, що має ліцензію Національного банку на переказ коштів без відкриття рахунків. Відтак, будь-які інші дії з електронними грошима, зокрема дії фізичних осіб з їх погашення, є протиправним використання електронних грошей, що є складовою частиною об`єктивної сторони ст. 200 КК України.

   

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст