Головна Блог ... Цікаві судові рішення Суд постановив вирок за «піратське» розповсюдження фільмів Warner (Вирок по справі № 759/6479/21 від 06 травня 2021). Суд постановив вирок за «піратське» розповсюдження...

Суд постановив вирок за «піратське» розповсюдження фільмів Warner (Вирок по справі № 759/6479/21 від 06 травня 2021).

Відключити рекламу
- 0_95173200_1621189702_60a16446e8610.jpg

Фабула судового акту: Полюбляєте передивлятися фільми безкоштовно, онлайн, без реєстрації? А між іншим, сайти, що їх розміщують, як правило, не мають ліцензій на розповсюдження таких торів.

В правовому полі фільм є аудіовізуальним твором, що захищається авторським правом, а за незаконне його використання передбачена відповідальність, в тому числі і кримінальна.

До суду передано обвинувальний акт в якому прокурор висунув обвинувачення власнику сайта за ч. 1 ст. 176 КК України, що передбачає відповідальність за умисне порушення авторського права і суміжних прав, а також фінансування таких дій, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі.

Зокрема, прокурор стверджував, що обвинувачений придбав сайт, який самостійно адміністрував та розмістив на ньому для перегляду фільм ні більше, ні менше виробництва Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner). Правовласник, звичайно, не надавав право на його використання.

За допомогою розміщення фільмів Doctor Sleep (Доктор Сон (2019) та Joker (Джокер (2019) обвинувачений отримував прибуток від рекламодавців. Як всі розуміють, фільм неодноразово переривається на рекламу, що і приносить дохід в такому «бізнесі».

Судом постановлено вирок, в якому наголошено на необхідності дотримання норм закону «Про авторське право і суміжні права», зокрема, ст. 15, 17, 32, 33 щодо необхідності отримувати дозвіл від правовласника на використання аудіовізуального твору.

Крім того, суд навів положення ст. 14, 15 закону «Про кінематографію», згідно яких розповсюдження і демонстрування фільмів в Україні здійснюються на підставі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, що видається уповноваженим органом центральної влади.

Обвинувачений знехтував вищезазначеними нормами Законів та з метою незаконного збагачення за рахунок розміщення реклами надавав фактичний доступ до фільмів користувачам всесвітньої мережі Інтернет для он-лайн перегляду та їх копіювання.

Таким чином, судом у діях обвинуваченого встановлено склад злочину, передбаченого ст. 176 ККУ - незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів права на які йому не належать, чим завдав компанії Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner), представником якої в Україні є Українська антипіратська асоціація по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп`ютерні програми, матеріальну шкоду.

«Пірат» свою провину визнав та домовився із представником правовласника про відшкодування завданих збитків поза межами кримінального провадження. Таким чином, цивільний позов було відкликано.

Вироком суду було затверджено угоду про визнання винуватості та визнано обвинуваченого винним у скоєнні злочину.

У підсумку зазначу, що будь-то Warner, Marvel чи Netflix, не слід думати, що через віддаленість ці компанії не можуть виявити порушників в Україні. Розповсюдження «піратських» фільм відслідковуються представництвами правовласників в Україні і як вбачається із даної справи можуть призвести до отримання судимості.

Аналізуйте судовий акт: Вивід грошей з «WebMoney» є кримінальним злочином (Деснянський райсуд м. Чернігова у справі № 750/14427/19 від 01.02.2021)

ТЕКСТ: І це на жарт! Перший вирок в Україні за ст. 436-1 КК України – «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного…режимів » (Галицький районний суд м. Львова у справа № 461/2949/17 від 4 травня 2017р.)

Нецензурна лайка в процесуальних документах розцінюється судом як зловживання правами та карається штрафом! (Ухвала Київського апеляційного суду у справі № 758/3884/17 від 28.01.2020 р.)

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/6479/21

пр. № 1-кп/759/952/21

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2021 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Ясельського А.М.,

при секретарі Сніжко І.С.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження № 2020100000000047 внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 28.01.2020 відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Черкаси, громадянина України, українця, з середньою освітою, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого, -

обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 176 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора Вула Д.Ю.,

обвинуваченого ОСОБА_1 ,

захисника Зеленка Д.С.,

В С Т А Н О В И В:

У ОСОБА_1 у невстановленому місці та часі, але не пізніше жовтня 2019 року виник злочинний умисел на отримання прибутку шляхом розміщення та розповсюдження в мережі інтернет кінофільмів на власному сайті, отримуючи при цьому кошти від розміщення рекламного контенту на ньому.

З метою реалізації свого умислу, в період часу з 09.10.2019 по 04.11.2019, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. проспект Перемоги, 138, ОСОБА_1 , маючи відповідний досвід та навички в сфері Інформаційно-комунікаційних технологій, використовуючи за допомогою персонального ноутбуку марки «ASUS X5424UU S/N:J1NOCV040126027» Інтернет веб-сайт з доменним іменем «ІНФОРМАЦІЯ_2», який ним попередньо був придбаний та ним же адмініструвався (вносив зміни, наповнювався) за допомогою програмного забезпечення веб-додатку «ІНФОРМАЦІЯ_3» із використанням програмного середовища «пісочниця» (sandbox), розуміючи незаконність своїх дій з використання та розповсюдження аудіовізуальних творів виробництва Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner), в порушення наступних вимог:

-статі 15 Закону України «Про авторське право і суміжні права», згідно якої автору належать виключне право на використання твору та виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами щодо його відтворення та публічного показу;

-статі 32 Закону України «Про авторське право і суміжні права», згідно якої автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь-яким одним або всіма відомими способами на підставі авторського договору. За авторським договором про передачу виключного права на використання твору автор (чи інша особа, яка має виключне авторське право) передає право використовувати твір певним способом і у встановлених межах тільки одній особі, якій ці права передаються, і надає цій особі право дозволяти або забороняти подібне використання твору іншим особам. При цьому за особою, яка передає виключне право на використання твору, залишається право на використання цього твору лише в частині прав, що не передаються;

-статі 33 Закону України «Про авторське право і суміжні права», згідно якої договори про передачу прав на використання творів укладаються у письмовій формі. В усній формі може укладатися договір про використання (опублікування) твору в періодичних виданнях (газетах, журналах тощо). Авторська винагорода визначається у договорі у вигляді відсотків від доходу, отриманого від використання твору, або у вигляді фіксованої суми чи іншим чином. При цьому ставки авторської винагороди не можуть бути нижчими за мінімальні ставки, встановлені Кабінетом Міністрів України;

-статі 17 Закону України «Про авторське право і суміжні права», згідно якої авторами аудіовізуального твору є: режисер-постановник; автор сценарію і (або) текстів, діалогів; автор спеціально створеного для аудіовізуального твору музичного твору з текстом або без нього; художник-постановник; оператор-постановник. Якщо інше не передбачено у договорі про створення аудіовізуального твору, автори, які зробили внесок або зобов`язалися зробити внесок у створення аудіовізуального твору і передали майнові права організації, що здійснює виробництво аудіовізуального твору, чи продюсер аудіовізуального твору, не мають права заперечувати проти виконання цього твору, його відтворення, розповсюдження, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення, а також субтитрування і дублювання його тексту, крім права на окреме публічне виконання музичних творів, включених до аудіовізуального твору. За оприлюднення і кожне публічне виконання, показ, демонстрацію чи сповіщення аудіовізуального твору, його здавання у майновий найм і (або) комерційний прокат його примірників за всіма авторами аудіовізуального твору зберігається право на справедливу винагороду, що розподіляється і виплачується організаціями колективного управління або іншим способом;

-статі 14 Закону України «Про кінематографію» згідно якої розповсюдження і демонстрування фільмів в Україні здійснюються відповідно до затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері кінематографії технічних стандартів, норм та правил розповсюдження і демонстрування фільмів. Дотримання цих стандартів, норм та правил є обов`язковим для суб`єктів кінематографії незалежно від форм власності. Порядок розповсюдження фільму визначається угодою, укладеною розповсюджувачем фільму з авторами фільму або особою, яка має виключне право на фільм;

-статі 15 Закону України «Про кінематографію» згідно якої, право на розповсюдження і демонстрування національних та іноземних фільмів на всіх видах носіїв зображення надається суб`єктам кінематографії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.Документом, який засвідчує це право та визначає умови розповсюдження і демонстрування, є державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Фільми, на які видані державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування, вносяться до державного реєстру фільмів. Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів затверджується Кабінетом Міністрів України,

діючи умисно, без дозволу правовласника Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner), тобто з порушенням зазначених вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права», Закону України «Про кінематографію», усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, з корисливих мотивів, з метою протиправного збагачення, шляхом отримання коштів від розповсюдження реклами, розмістив (наповнив) на вказаному веб-сайті фільми: Doctor Sleep ( Доктор Сон (2019) - назва українською) та Joker (Джокер (2019) - назва українською), та надавав фактичний доступ до них користувачам всесвітньої мережі Інтернет для он-лайн перегляду та їх копіювання здійснивши таким чином незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів права на які йому не належать, чим завдав компанії Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner) представником якої в Україні є Українська антипіратська асоціація по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп`ютерні програми, матеріальну шкоду на суму 107673 (сто сім тисяч шістсот сімдесят три) гривень 75 (сімдесят п`ять) копійок, що є значним розміром.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 176 КК України, оскільки він порушив авторське право, шляхом незаконного розповсюдження аудіовізуальних творів, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі.

30 березня 2021 року між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_1 за участю захисника Зеленка Д.С. укладено угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.

Представник потерпілого Михайлов І.А. в порядку абз. 5 ч. 4 ст. 469 КПК України не заперечував проти укладення угоди про визнання винуватості між обвинуваченим та прокурором, та повідомив про врегулювання відшкодування завданої злочином шкоди поза межами кримінального провадження та про відмову від цивільного позову в кримінальному провадженні.

Згідно даної угоди прокурор та обвинувачений ОСОБА_1 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч.1 ст. 176 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість у зазначеному діянні. Сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 176 КК України у виді 1 року позбавлення волі, з звільненням від відбуванням покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.

В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені ст. 473 КПК України, танаслідки її невиконання, встановленні ст. 476 КПК України.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, приприйнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно ст. 468 КПК України укримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Судом встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_1 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 176 КК України, який згідно ст. 12 КК України, відносяться до категорії нетяжких злочинів.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_1 цілком розуміє права визначені ст. 474 КПК України, наслідкиукладення та затвердження даної угоди, передбачені ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_1 і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.

Керуючись ст. ст. 314 373 374 473-475 468-469 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Затвердити угоду від 30 березня 2021 року про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 176 КК України і призначити покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України обвинуваченого ОСОБА_1 звільнити від відбуття покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік та на підставі ст. 76 КК України зобов`язати періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_1 вартість проведення експертиз, що становить 45359 (сорок п`ять тисяч триста п`ятдесят дев`ять) гривень 16 (шістнадцять) копійок на користь держави.

Речові докази після набрання вироком законної сили: ноутбук «ASUS X5424UU S/N:J1NOCV040126027» - повернути власнику ОСОБА_1 .

Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Святошинський районний суд м. Києва протягом 30 днів з моменту його проголошення з підстав, передбачених ст. 394 КПК України.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутній в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Суддя: А.М. Ясельський

  • 3455

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3455

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст