Стаття 369-2. Зловживання впливом

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 75754

    Переглядів

  • 75754

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -

    караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

    2. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди -

    караються штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

    3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

    Примітка. Особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є особи, визначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", а також службові особи, визначені у частині четвертій статті 18 цього Кодексу.

    {Кодекс доповнено статтею 369 - 2 згідно із Законом № 3207-VI від 07.04.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 221-VII від 18.04.2013 , № 222-VII від 18.04.2013 , № 1261-VII від 13.05.2014 , № 770-VIII від 10.11.2015 , № 2617-VIII від 22.11.2018 , № 524-IX від 04.03.2020 }

    Попередня

    483/573

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: За вимагання неправомірної вигоди для оформлення замовлення на поховання - працівнику ритуальної служби винесено вирок (Самарський районний суд міста Дніпропетровська №206/5056/24 від 21.10.2024 р.)
     Багатьом, на жаль, відома ситуація, коли ритуальні служби неправомірно вимагають «додаткові» кошти за поховання людини. Така собі «поховальна мафія» не раз ставала предметом огляду в ЗМІ, як наприклад в Кривому Розі (сюжет Бігус інфо) та в інших містах.

    Фактично посадові особи «наживаються» на тому, що людині, яка перебуває «у горі», легше заплатити, ніж розбиратися з «хабарниками». Проте - не у цій справі. І ось, нарешті черговий вирок, за вимагання неправомірної вигоди…АЛЕ…на прибиральника ритуальної служби. Звичайно всю глибину проблеми, вирок не вирішить, такі випадки не «викорінить». Шкода що досудове розслідування проведено так поверхнево і завершено «угодою».

    Отже, 27.05.2024 року жінка прибула до Ново-Ігренського кладовища, з метою організації поховання померлої родички. Знаходячись на кладовищі, вона зустріла прибиральника, якому вона повідомила про необхідність отримання ритуальних послуг, а саме: оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання на вказаному кладовищі, оформлення свідоцтва про поховання, та здійснення поховання померлої.

    Прибиральник повідомив жінці, що остання може здійснити поховання на території кладовища лише після передачі йому 10600 гривень за вплив на прийняття рішення  посадової особи комунального підприємства «Міська ритуальна служба» до компетенції якого входить оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання на території даного кладовища, оформлення свідоцтва про поховання та поховання померлого у землю. У жінки - внаслідок вищевказаних умисних, корисливих та протиправних дій склалось враження про неможливість захоронення померлої на території Ново-Ігренського кладовища, без надання неправомірної вигоди. Отже згодом, вона передала «прибиральнику» неправомірну вигоду у розмірі 10600 гривень. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати