1. Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти, вчинена особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі або арешту чи перебуває в попередньому ув'язненні, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров'я інших осіб, або поєднані із заволодінням зброєю чи з її використанням, або із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, або шляхом підкопу, а також з пошкодженням інженерно-технічних засобів охорони, -
караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: Втік з-під варти та отримав три з половиною роки ув’язнення (Малиновський райсуд м. Одеси від 16.11.2021 у справі № 521/11693/21)
Прагнення свободи притаманна будь-якій людини. Але у деяких випадках саме таке прагнення може коштувати тюремного ув’язнення.
У даному випадку засудженому вочевидь на давали спокою лаври Френка Моріса та братів Енглінів, відомих втікачів із славнозвісної тюрми Алькатрас. Але на відміну від цих персонажів, яких правоохоронці так і не розшукали з 1962 року, герой цієї справи повернувся до місця ізоляції вже того ж дня і від тривалого терміну ув’язнення його не врятувало навіть наявність 4 дітей на утриманні.
Згідно вироку суду у липні 2021 року засуджений перебував у слідчому ізоляторі. Вийшовши на прогулянковий двір, він випадково побачив отвір у стелі та вирішив скористатися цим. Через отвір у стелі полишив прогулянковий дворик, підійшов до цегляного паркану, виліз на паркан та зістрибнув на проїзджу частину. Потім направився в напрямку двору де проживає його знайома, але був затриманий працівниками поліції в той же день.
Такі дії засудженого суд кваліфікував за ч. 1 ст. 393 КК України та ураховуючи те, що останній відповідних висновків для себе не зробив, знов вчинив умисний злочин, що свідчить про його свідоме нехтування правилами встановленими в суспільстві, відсутність бажання стати на шлях виправлення, про його стійку антисоціальну спрямованість призначив йому покарання із застосуванням норм ст. 71 КК України у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі. Читати повністю