Стаття 149. Торгівля людьми

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 73385

    Переглядів

  • 73385

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього або щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або поєднані з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, -

    караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

    3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього його батьками, усиновителями, опікунами чи піклувальниками, або вчинені щодо малолітнього, або організованою групою, або поєднані з насильством, небезпечним для життя або здоров’я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

    караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

    Примітка. 1. Під експлуатацією людини в цій статті слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

    2. У статтях 149 та 303 цього Кодексу під уразливим станом особи слід розуміти зумовлений фізичними чи психічними властивостями або зовнішніми обставинами стан особи, який позбавляє або обмежує її здатність усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними, приймати за своєю волею самостійні рішення, чинити опір насильницьким чи іншим незаконним діям, збіг тяжких особистих, сімейних або інших обставин.

    3. Відповідальність за вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання малолітнього чи неповнолітнього за цією статтею настає незалежно від того, чи вчинені такі дії з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу чи уразливого стану зазначених осіб або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, використання службового становища, або особою, від якої потерпілий був у матеріальній чи іншій залежності, або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання її згоди на експлуатацію людини.

    {Стаття 149 в редакції Законів № 3316-IV від 12.01.2006 , № 2539-VIII від 06.09.2018 }

    Попередня

    177/572

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Мати вирішила здати в оренду для зайняття проституцією свою доньку та отримала 6 років позбавлення волі (вирок Хмельницького міськрайонного суду від 14.12.2021 у справі № 686/20525/19)
    У цій справі прекрасно все – і потерпіла донька, яка вже в 15 років страждає на алкогольну і наркотичну залежності та займається проституцією й доволі підприємлива мати, яка вочевидь вирішила, що її доньку вже не вправити, а якщо так, то чому б на цьому не підзаробити та «позакривати» нагальні фінансові проблеми.

    Думаю, що не варто переказувати зміст фабули вироку, яким мати-підприємницю засуджено за ч. 3 ст. 149 КК України до 6 років позбавлення волі адже допитливий читач з огляду на досить незвичні обставини справи самостійно дослідить зміст даного судового рішення та надасть йому як юридичну так і моральну оцінку.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати

    Партнери