Стаття 6. Дитина

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3274

  Переглядів

 • 3274

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

  2. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

  Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

  Попередня

  6/300

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Хто має право на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві (ВС/КАС у справі №360/1239/19 від 22.04.2021).
   Чи можна допустити, що дитина не відноситься до членів сім’ї свого батька? У цій справі ВС надав роз’яснення, щодо ситуації коли дитина проживає окремо від батька та не пов’язана з ним спільним побутом.

  Позивачка звернулась до суду із позовом в інтересах малолітньої доньки до фонду соцстрахування із вимогою виплатити одноразову допомогу на сім`ю, як члену сім`ї померлого батька у розмірі 100 прожиткових мінімумів.

  Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що батько дитини помер під час нещасного випадку на шахті і з огляду на зазначене, його малолітня дитина має право отримати фінансову допомогу в повному об’ємі, передбаченому законодавством.

  Натомість відповідач виплатив дитині лише один вид фінансової допомоги у розмірі 20 прожиткових мінімумів. На переконання відповідача для того, щоб мати право на отримання грошової допомоги у разі смерті потерпілого, особа, яка вважає себе членом його сім`ї, повинна довести: а) факт проживання з загиблим; б) наявність у такої особи і загиблого спільного побуту та взаємних прав і обов`язків. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст