Стаття 24. Добровільність шлюбу

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3747

  Переглядів

 • 3747

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

  Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

  2. Реєстрація шлюбу з особою, яка визнана недієздатною, а також з особою, яка з інших причин не усвідомлювала значення своїх дій і (або) не могла керувати ними, має наслідки, встановлені статтями 38-40 цього Кодексу.

  Попередня

  24/300

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий актУкладення шлюбу без участі нареченого є порушенням вимог законодавства та тягне за собою його недійсність (ВССУ від 05.04.2017 у справі № 127/18673/14-ц)

  В судовому рішенні, що пропонується до уваги вирішено питання щодо визнання шлюбу недійсним та анулювання актового запису про його реєстрацію.

  В даному випадку колишня дружина померлого за допомогою недоброчесних посадовців сільської ради «уклала» повторний фіктивний шлюб зі своїм колишнім чоловіком з очевидною метою прийняти спадщину після померлого.

  Натомість суди першої та апеляційної інстанцій, з рішеннями яких погодився і касаційний суд шляхом аналізу документів, що містяться у справі та на підставі висновку судово-почеркознавчої експертизи встановили, що підписи від імені померлого в актовому записі про шлюб виконані не ним, а іншою особою.

  Таким чином у суду були усі підстави через порушення норм ч. 9 ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»ст. 24ст. 25ч. 2 ст. 28ст. 34 СК України в частині обов’язкової особистої участі при подачі заяви про реєстрацію шлюбу та особистої присутності наречених при державній реєстрації шлюбу визнати шлюб недійсним та скасувати актовий запис про одруження.

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст