Головна Сервіси для юристів ... Закони Сімейний кодекс України Стаття 197. Встановлення строку сплати заборгованості. Звільнення від сплати заборгованості за аліментами Стаття 197. Встановлення строку сплати заборговано...

Стаття 197. Встановлення строку сплати заборгованості. Звільнення від сплати заборгованості за аліментами

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3274

  Переглядів

 • 3274

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами.

  2. За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

  {Частину третю статті 197 виключено на підставі Закону № 1404-VIII від 02.06.2016 }

  Попередня

  197/300

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Виключення запису про батьківство позивача є підставою для звільнення його від сплати заборгованості за аліментами, яка утворилась за період, коли він був записаний батьком (ВС/КЦС у справі № 477/1165/20 від 21.07.2021)
  Обов’язок батьків утримувати своїх дітей визначений статтею 180 Сімейного кодексу України.

  Так, згідно вказаної норми батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

  Таким чином, обов’язок утримання дитини напряму залежить від факту батьківства.

  Отже, як випливає зі змісту названої норми у разі, якщо суд визнає, що особа фактично не є батьком дитини, така особа звільняється від сплати аліментів. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст