Головна Сервіси для юристів ... Закони Сімейний кодекс України Стаття 138. Право матері дитини на оспорювання батьківства свого чоловіка Стаття 138. Право матері дитини на оспорювання бат...

Стаття 138. Право матері дитини на оспорювання батьківства свого чоловіка

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 2669

  Переглядів

 • 2669

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.

  {Частина перша статті 138 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3497-IV від 23.02.2006 }

  2. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.

  3. До вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини.

  Попередня

  138/300

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Враховуючи право дитини знати свого батька та реалізувати спадкові права, жінка, що народила в шлюбі, може оспорити батьківство, навіть якщо біологічний батько не встиг подати заяву про батьківство (ВС КЦС №336/1357/16-ц від 07.07.2021 р.)
   Деколи, норми права не враховують ситуацій, що можуть відбуватися у житті. У цьому ж рішенні, не дивлячись на доволі “розширене” тлумачення правил статті 138 СК України - на мій погляд - ВС КЦС прийняв справедливе рішення, що дозволило новонародженій дитині реалізувати спадкові та інші права.

  Жінка перебувала в шлюбі із особою, що відбувала покарання у місцях позбавлення волі. Згодом, не здійснивши своєчасне оформлення розлучення - вона почала стосунки з іншим чоловіком, від якого завагітніла. Однак, відразу після пологів, коли жінка народила доньку - цей чоловік (біологічний батько доньки) прямуючи до пологового будинку потрапив у ДТП та загинув.

  Пізніше, жінка розірвала шлюб із особою, що відбувала покарання у місцях позбавлення волі (через суд), однак оскільки шлюб з ним було розірвано лише після народження доньки, то в актовому записі про народження дитини, відповідно до частини другої статті 122 СК України, батьком вказано саме цю особу (колишнього чоловіка, що відбував покарання).

  Маючи намір встановити дійсне батьківство дитини та реалізувати спадкові права доньки на домоволодіння загиблого батька - жінка подала позов до суду про встановлення батьківства та визнання права власності в порядку спадкування за загиблим біологічним батьком, в якому також просила виключити відомості з актового запису про народження дитини про батька дитини та замінити його новим (біологічним батьком); змінити прізвище дитини та по батькові. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст