Головна Сервіси для юристів ... Закони Сімейний кодекс України Стаття 41. Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду Стаття 41. Шлюб, який може бути визнаний недійсним...

Стаття 41. Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3946

    Переглядів

  • 3946

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований:

    1) між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною з порушенням вимог, встановлених частиною п'ятою статті 26 цього Кодексу;

    {Пункт 1 частини першої статті 41 в редакції Закону № 3250-IV від 20.12.2005 }

    2) між двоюрідними братом та сестрою; між тіткою, дядьком та племінником, племінницею;

    3) з особою, яка приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другого з подружжя і (або) їхніх нащадків;

    4) з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб.

    2. При вирішенні справи про визнання шлюбу недійсним суд бере до уваги, наскільки цим шлюбом порушені права та інтереси особи, тривалість спільного проживання подружжя, характер їхніх взаємин, а також інші обставини, що мають істотне значення.

    3. Шлюб не може бути визнаний недійсним у разі вагітності дружини або народження дитини у осіб, зазначених пунктами 1, 2, 4 частини першої цієї статті, або якщо той, хто не досяг шлюбного віку, досяг його або йому було надано право на шлюб.

    Попередня

    41/300

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст