Головна Сервіси для юристів ... Закони Сімейний кодекс України Стаття 283. Усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України Стаття 283. Усиновлення іноземцем дитини, яка є гр...

Стаття 283. Усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2472

    Переглядів

  • 2472

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Усиновлення іноземцем в Україні дитини, яка є громадянином України, здійснюється на загальних підставах, встановлених главою 18 цього Кодексу.

    2. Дитина, яка є громадянином України, може бути усиновлена іноземцем, якщо вона перебуває не менш як один рік на обліку в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, і досягла п'яти років.

    Усиновлення може бути здійснено до закінчення зазначеного строку, а також до досягнення дитиною п'яти років, якщо:

    1) усиновлювач є родичем дитини;

    2) дитина страждає на хворобу, що внесена до спеціального переліку хвороб, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

    {Пункт 2 частини другої статті 283 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012 }

    3) здійснюється усиновлення усіх рідних братів і сестер в одну сім'ю, якщо один з них досяг п'яти років і перебуває на обліку в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, не менш як один рік;

    4) іноземці виявили бажання усиновити дитину, яка є братом або сестрою раніше усиновленої ними дитини.

    {Частина друга статті 283 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3097-IV від 16.11.2005 ; в редакції Закону № 3381-VI від 19.05.2011 }

    3. Дитина може бути усиновлена іноземцем, якщо не виявилося громадянина України, який бажав би її усиновити або взяти на виховання до себе в сім'ю.

    {Абзац перший частиниа третьої статті 283 в редакції Закону № 3381-VI від 19.05.2011 }

    Переважне право на усиновлення дитини - громадянина України мають іноземці, які є:

    1) родичами дитини;

    2) громадянами держав, з якими Україна уклала договір про надання правової допомоги.

    {Частина третя статті 283 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3097-IV від 16.11.2005 }

    4. На усиновлення дитини іноземцем потрібна згода центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, направляє в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, запит до Міністерства внутрішніх справ України щодо перевірки іноземців, що усиновлюють дитину, яка є громадянином України, на наявність або відсутність інформації компрометуючого характеру в правоохоронних органах інших держав та Генеральному секретаріаті Інтерполу.

    {Частина четверта статті 283 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3097-IV від 16.11.2005 , № 1452-VI від 04.06.2009 ; в редакції Закону № 3381-VI від 19.05.2011 }

    5. Усиновлення іноземцями провадиться за умови забезпечення дитині прав в обсязі не меншому, ніж це встановлено законами України.

    6. За усиновленою дитиною зберігається громадянство України до досягнення нею вісімнадцяти років.

    Усиновлена дитина має право на збереження своєї національної ідентичності відповідно до Конвенції про права дитини, інших міжнародних договорів.

    Попередня

    291/300

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст