1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: Наявність у дружини військовозобов’язаного працездатних батьків не свідчить відсутність у нього права на відстрочку від мобілізації. (Дніпропетровський окружний адміністративний суд №160/1850/24 від 03.05.2024 р.)
За нормами ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон №3543-ХІІ), до його оновлення 16 травня 2024 року, право на відстрочку у чоловіків, у зв`язку з наявністю дружини інваліда, залежало від наявності/відсутності інших працездатних осіб таку утримувати. І хоча наявність “інших осіб здатних утримувати” зараз для таких випадків значення не має, відповідне правило “перекочувало” у підставу пунктів: 9) щодо зайнятих постійним доглядом за родичами першого ступеню споріднення чи батьком/матір’ю дружини та 13) “які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи”. Тому рішення буде цікаве як для колишньої так і для - можливо - майбутньої практики доказування відсутності “інших осіб здатних утримувати”.
Отже, у цій справі: Позивач зазначав, що дружина є інвалідом II групи з дитинства, та інвалідність встановлена до 01.12.2025 р.. У зв`язку з сімейними обставинами, як стверджує позивач, він є єдиний, хто постійно доглядає за дружиною, вона має постійно проходити індивідуальну програму реабілітації як інвалід. Зважаючи на дану обставину позивач просив надати відстрочку від призову на військову службу.
Однак, відповідач (ТЦК) зазначив, що чоловік не має права на отримання відстрочки від мобілізації, у зв`язку з тим, що на батьків дружини покладається обов`язок утримувати непрацездатну дитину. Відповідач вважав, що в силу положень статті 198 Сімейного кодексу України наявність у дружини працездатних батьків свідчить про їх обов`язок її утримувати та, відповідно, про відсутність у чоловіка права на відстрочку від мобілізації.
Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся із цим позовом до суду. Суд підтримав доводи позивача і зобов’язав ТЦК повторно розглянути право на відстрочку. Суд пояснював наступним: Читати повністю