Головна Сервіси для юристів ... Закони Сімейний кодекс України Стаття 19. Участь органу опіки та піклування у захисті сімейних прав та інтересів Стаття 19. Участь органу опіки та піклування у зах...

Стаття 19. Участь органу опіки та піклування у захисті сімейних прав та інтересів

Сімейний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 14245

    Переглядів

  • 14245

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У випадках, передбачених цим Кодексом, особа має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки та піклування.

    2. Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання, якщо протягом десяти днів від часу його винесення заінтересована особа не звернулася за захистом своїх прав або інтересів до суду, крім випадку, передбаченого частиною другою статті 170 цього Кодексу.

    3. Звернення за захистом до органу опіки та піклування не позбавляє особу права на звернення до суду.

    У разі звернення з позовом до суду орган опіки та піклування припиняє розгляд поданої йому заяви.

    {Абзац третій частини третьої статті 19 виключено на підставі Закону № 524-V від 22.12.2006 }

    4. При розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов’язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

    {Частина четверта статті 19 в редакції Закону № 2038-VIII від 17.05.2017 }

    5. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

    6. Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.

    Попередня

    19/300

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Навіть якщо перереєстрація місця проживання з сином покращить житлові умови - це не виключає необхідність подання документів для перереєстрації за встановленим нормативно переліком (ВС КАС справа № 420/5505/20 від 09.09.2021 р.)
     У цій справі ВС КАС розглядало відмову органу, що здійснює реєстрацію місця проживання, в зв’язку з неподанням заявником всього необхідного переліку документів, для зняття з реєстрації та реєстрації їх за новою адресою. Акцентовано увагу на квитанції про сплату адміністративного збору і на висновку органу опіки та піклування, як документу щодо реєстрації дитини.

    Позивач, який працював викладачем, проживав із сином у гуртожитку - де і були зареєстровані. Мати проживала окремо, шлюб із батьком було розірвано рішенням суду, проте в рішенні не вирішувалось питання про визначення місця проживання малолітньої дитини.

    Згодом, позивачу за місцем проходження служби з метою поліпшення житлових умов виділено житло в іншому гуртожитку квартирного типу - у який вони із сином переїхали. Тому позивач намагався перереєструватися із сином за новим місцем проживання.

    Звернувшись департаменту надання адміністративних послуг відповідної міської ради (далі - Департамент) - він отримав відмову з підстав ненадання необхідних документів. Звертаючись вдруге, позивач, разом із заявою надав вже копію паспорта громадянина України та довідку про проходження служби у військовій частині. Однак йому знову було відмовлено із тої же підстави. Втретє, надавши ще копію свідоцтва про народження сина, копію паспорта громадянина України, копію довідки про реєстрацію місця проживання, копію рішення про розірвання шлюбу із матір‘ю сина та висновок органу опіки та піклування - позивач знову отримав відмову з тої ж підстави.  Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати