Стаття 102. Призначення експертизи судом

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 6922

    Переглядів

  • 6922

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

    1) для з’ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

    2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.

    2. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу.

    3. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

    4. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

    5. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз’яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов’язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

    6. Питання, які ставляться експерту, і його висновок з них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.

    7. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

    Попередня

    102/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуаль ний строк, встановлений судом, - продовжений судом за кло потанням особи, яка бере участь у справі.
    2. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
    3. Ухвала суду про відмову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку може бути оскаржена осо бами, які беруть участь у справі.

    240

    1. Положення коментованої статті визначають порядок по новлення та продовження процесуальних строків. Про понов лення процесуального строку можна говорити тільки тоді, коли мова йде про строки, встановлені законом і тільки за умови їх пропуску з поважних причин. Поновлення процесуального строку озйачає, що суд надає дозвіл особі, яка з поважних при чин пропустила процесуальні строки вчинення окремих дій або подачі документів, здійснити ці дії чи подати документи. Якщо ж з поважних причин пропущено строк, встановлений судом, він може бути продовжений. Продовження процесуального строку полягає в тому, що суд*надає нового строку на вчинення тієї процесуальної дії, що не була здійснена в раніше встановле ні судом строки з обставин, які перешкодили її реалізації.

    Питання про поновлення або продовження процесуального строку вирішується судом. Законодавець встановив, що підставою винесення ухвали суду відносно поновлення або продовження процесуальних строків є клопотання особи, яка бере участь у справі. Аналіз статті дає змогу вважати, що законодавець передбачив можливість поновлення або продовження процесуальних строків тільки за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, тобто: сторін, третіх осіб, представників сторін та третіх осіб.

    Треба зазначити, що при поданні клопотання про поновлення процесуального строку, особа, яка бере участь у справі повинна вчинити ту дію або подати той документ, відносно яких подається клопотання.

    1. Клопотання про поновлення або продовження процесуаль ного строку розглядається в судовому засіданні, на яке викли каються особи, які беруть участь у справі (сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб). У відповідності зі статтею, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
    2. Виходячи зі змісту ч. З коментованої статті, можна дійти висновку, що рішення суду відносно поновлення або продов ження процесуального строку оформлюється ухвалою. Своєю ухвалою суд може поновити чи продовжити процесуальний строк або відмовити в поновленні чи продовженні процесуаль ного строку. У випадку, коли суд задовольняє клопотання та поновлює або продовжує процесуальний строк, ухвала про це оскарженню не підлягає. Що ж стосується ухвали суду про від-

    241

    мову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку, то вона може бути оскаржена особами, які беруть участь у справі.

    V будь-якому випадку ухвала суду повинна бути законною і обґрунтованою (див. ст. 159 КАС України та коментар до неї).

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати