Стаття 101. Вимоги до висновку експерта

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2121

    Переглядів

  • 2121

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені перед експертом, складений у порядку, визначеному законодавством.

    2. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.

    Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.

    3. Висновок експерта може бути наданий на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.

    4. Висновок експерта викладається у письмовій формі і приєднується до справи.

    5. Суд має право за заявою учасників справи або з власної ініціативи викликати експерта для надання усних пояснень щодо його висновку.

    6. У висновку експерта повинно бути зазначено: коли, де, ким (ім’я, освіта, спеціальність, а також, за наявності, свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта, стаж експертної роботи, науковий ступінь, вчене звання, посада експерта), на якій підставі була проведена експертиза, хто був присутній при проведенні експертизи, питання, що були поставлені експертові, які матеріали експерт використав. Інші вимоги до висновку експерта можуть бути встановлені законодавством.

    7. У висновку експерта має бути зазначено, що він попереджений (обізнаний) про відповідальність за завідомо неправдивий висновок, а у випадку призначення експертизи судом - також про відповідальність за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків.

    8. Якщо під час підготовки висновку експерт встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право включити до висновку свої міркування про ці обставини.

    Попередня

    101/398

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Коли висновок експертизи наданий стороною як додаток до позовної заяви, то такий висновок може розцінюватися лише як письмовий доказ (ВС КАС справа № 766/12142/16-а від 12.07.2021 р.)
     Генеральний проектувальник (особа, що здійснювала авторський нагляд за будівництвом) звернувся з позовом до головного інспектора ДАБІ, в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову про визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 96-1 КУпАП   та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн.

    Фактично, в оскаржуваній постанові розглядалось питання, про відхилення позивача від затверджених проектних рішень. Водночас, позивач не погоджувався, що відмова від влаштування другого евакуаційного виходу свідчить про відхилення від затверджених проектних рішень, оскільки була обґрунтованою. 

    Адміністративний суд першої інстанції позов задовольнив - постанову ДАБІ скасував, зазначивши, що не надано належних та допустимих доказів, які підтверджують правомірність такої. Суд апеляційної інстанції із його рішенням не погодився, у задоволенні позову відмовив, оскільки дійшов висновку, що позивач допустив відхилення від затверджених проектних рішень та не повідомив про це ДАБІ. 

    Позивач подав касаційну скаргу - де окрім іншого - аргументував тим, що суд апеляційної інстанції необґрунтовано відхилив висновок експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, наданий позивачем до суду першої інстанції. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст