Стаття 211. Дослідження доказів

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 4525

    Переглядів

  • 4525

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.

    2. Докази, що не були предметом дослідження в судовому засіданні, не можуть бути покладені судом в основу ухваленого судового рішення.

    3. Речові, письмові та електронні докази оглядаються у судовому засіданні, за винятком випадків, визначених цим Кодексом, і пред’являються учасникам справи за їхнім клопотанням, а в разі необхідності - також свідкам, експертам, спеціалістам.

    4. Відтворення аудіо- і відеозапису проводиться в судовому засіданні або в іншому приміщенні, спеціально обладнаному для цього.

    5. Учасники справи можуть давати свої пояснення з приводу письмових, речових і електронних доказів або протоколів їх огляду, ставити питання експертам. Першою ставить питання особа, за клопотанням якої було викликано експерта.

    Попередня

    211/405

    Наступна
    Додати в обране

    1. Касаційна скарга, на відміну від апеляційної скарги, подається на рішення місцевого адміністративного суду чи постанову апеляційного суду, що набрали законної сили. Термін "касація" походить від латинського cassatio - скасування, відміна. Цей спосіб оскарження рішень місцевих адміністративних судів та постанов апеляційних судів з підстав неправильного застосування норм матеріального та процесуального права.

    За Конституцією України забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду (крім випадків, встановлених законом) є одним із основних засад судочинства (стаття 129).

    '

    Якщо об'єктом розгляду першої інстанції є спірне правовід-ношення, яке належить вирішити, а об'єктомапеляційноїінстан-ції - судовий акт першої інстанції, який ще не набрав законної сили, то об'єктом касаційного розгляду є постанова суду апеляційної інстанції, що вже набрала законної сили. При цьому касаційний суд перевіряє лише обґрунтованість рішень чи відсутність в них порушень норм матеріального і процесуального права.

    Право на подання скарги до касаційного суду мають сторони та інші особи, які беруть участь у справі. Таким правом наділені також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки. Зазначені особи мають право оскаржити в касаційному порядку судо-

    І '

    ві рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково.

    1. Частиною 2 коментованої статті також встановлено пра вило, відповідно до якого ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеля ційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному поряд ку, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідка ми апеляційного провадження.
    2. Порушення або неправильне застосування норм матері ального права полягає в тому, що при прийнятті постанови суд не застосував закон, який треба було застосувати, а застосував помилково інший, або ж скасований, або той, який не набрав чинності. Незаконним рішення або постанова будуть і в тому випадку, якщо суд неправильно витлумачив матеріальну нор му права, тобто вибрав саме ту норму, що регулює дані право відносини, однак неправильно з'ясував її суть.

    Порушення або неправильне застосування норм процесуального права полягає у тому, що суд першої чи апеляційної інстанції допустив порушення процесуальних норм, тобто порядку ведення судового процесу, передбаченого КАС України.

    Саме такий порядок судового розгляду адміністративних справ забезпечує його всебічний, повний та об'єктивний характер, гарантує сторонам у справі належний захист їх прав та законних інтересів.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати