Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 105. Збирання матеріалів для експертного дослідження Стаття 105. Збирання матеріалів для експертного до...

Стаття 105. Збирання матеріалів для експертного дослідження

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1924

    Переглядів

  • 1924

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

    2. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв’язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.

    Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов’язаних із проведенням експертизи.

    3. При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, визначеними цим Кодексом для витребування доказів.

    4. У разі скасування судом ухвали про призначення експертизи призначений судом експерт зобов’язаний негайно повернути суду матеріали та інші документи, що використовувалися для проведення експертизи.

    Попередня

    105/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до ад міністративного суду поштою.
    2. На прохання позивача службовцем апарату адміністра тивного суду може бути надана допомога в оформленні позов ної заяви.

    248

    3. Адміністративний позов може містити вимоги про:

    1. скасування або визнання нечинним рішення відповіда ча - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
    2. зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
    3. зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
    4. стягнення з відповідача коштів на відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень незаконним рішен ням, дією або бездіяльністю;
    5. виконання зупиненої чи невчиненої дії;
    6. встановлення наявності чи відсутності компетенції (пов новажень) суб'єкта владних повноважень.

    4. Позовна заява може містити, крім визначених частиною третьою цієї статті, інші вимоги на захист прав, свобод чи ін тересів у сфері публічно-правових відносин.

    1. Звернення в адміністративний суд за захистом прав, сво бод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин здійснюється шляхом по дання адміністративного позову. Стаття, що коментується, пе редбачає, що зовнішньою формою адміністративного позову служить письмова позовна заява. Крім того, встановлено пра вило, у відповідності з яким адміністративний позов може по даватися до адміністративного суду одним з трьох шляхів: осо бисто позивачем, його представником або надісланий поштою.
    2. Важливе положення передбачене законодавцем у ч. 2 стат ті, що коментується. Якщо позивач не володіє достатніми знан нями, або з інших причин не може самостійно оформити позов ну заяву, то на його прохання службовцем апарату адміністра тивного суду йому може бути надана допомога. Безумовно, це буде зручним для звичайних громадян, які не вміють оформля ти юридичні документи, особливо для осіб похилого віку. Вод ночас треба зазначити, що таке положення в законодавстві на сьогоднішній день є вимушеним тому, що забезпечення в апа раті кожного адміністративного суду хоча б одного службовця, який би надавав таку допомогу всім, кому це необхідно, доволі складно та потребує чимало коштів. Проте до тих пір, поки не буде запроваджена можливість одержання доступної правової

    249

    допомоги для всіх, сприяння працівників апарату суду в оформленні позовної заяви є виправданим.

    3. Частина 3 коментованої статті визначає перелік вимог, що можуть міститися в адміністративному позові. Ці вимоги націлені на реалізацію матеріально-правової сторони права на адміністративний позов, тобто на задоволення адміністративного позову. Перелік вимог, зафіксований у ст. 105 КАС України, відображає зміст адміністративного позову, який є елементом позову і вказує на форму судового захисту, тобто вказує на те, якого виду рішення вимагає позивач від суду. Таким чином, позивач може вимагати від суду: скасувати або визнати нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язати відповідача-суб'єк-та владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язати відповідача-суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнути з відповідача кошти на відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконати зупинену чи невчинену дію; встановити наявність чи відсутність компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень. Згідно зі ст. 51 КАС України в ході розгляду справи позивач може збільшити або зменшити розмір позовних вимог, тобто змінювати зміст адміністративного позову. Особливість змісту адміністративного позову визначається характером певних спірних правовідносин. Наприклад, при розгляді справ щодо уточнення списку виборців, зміст адміністративного позову може відбиватися у вимозі до суду про включення або виключення зі списку виборців.

    4. Аналіз положень статті дає змогу стверджувати, що законодавець залишив відкритим перелік вимог, що можуть міститися в адміністративному позові. Таким чином, позовна заява може містити, крім визначених вище, інші вимоги на захист прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати