Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 262. Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження Стаття 262. Особливості розгляду справи за правила...

Стаття 262. Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 21716

    Переглядів

  • 21716

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

    2. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п’ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

    {Частина друга статті 262 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 }

    3. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

    {Частина третя статті 262 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 }

    4. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.

    5. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

    6. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

    1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

    2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

    7. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву.

    8. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

    Попередня

    262/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Мирова угода, укладена між сторонами виконавчого про вадження, або заява стягувача про відмову від примусового виконання в процесі виконання рішення подається в письмо вій формі державному виконавцеві, який не пізніше триденно го строку передає її до суду за місцем виконання рішення для визнання. Мирова угода може стосуватися лише прав, свобод, інтересів та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову.
    2. Суд розглядає мирову угоду або заяву стягувача про від мову від примусового виконання в десятиденний строк у судо вому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду.
    3. За результатами розгляду мирової угоди або заяви стягу вача про відмову від примусового виконання суд може поста новити ухвалу про затвердження мирової угоди між стягува- чем і боржником або про прийняття відмови стягувача від примусового виконання і про закінчення виконавчого прова дження.
    4. Суд не визнає мирову угоду або не приймає відмову стягу вача від примусового виконання, якщо це суперечить закону або порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
    5. Ухвала суду за результатами розгляду мирової угоди або заяви стягувача про відмову від примусового виконання може бути оскаржена в загальному порядку.

    Мирова угода - це добровільна письмова згода сторін спору (позивача і відповідача), якою вони скріплюють свою домовленість про мирне урегулювання спору, без подальшого судового втручання або примусового виконання. Стаття, що коментується передбачає можливість припинення примусового виконання або як наслідок укладення мирової угоди, що була подана державному виконавцю та була затверджена судом або у вигляді

    502

    заяви про відмову від примусового виконання, яке повинно бути прийнято судом.

    Згідно зі ст. 11 Закону України "Про виконавче проваджен--ня" сторони мають право укласти мирову угоду, що відповідно до ст. 37 вказаного Закону є підставою для закриття виконавчого провадження. Проте така мирова угода підлягає затвердженню судом (п. 4.9.1. Інструкції "Про проведення виконавчих дій").

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати