Стаття 52. Процесуальне правонаступництво

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 2999

  Переглядів

 • 2999

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. У разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов’язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов’язкові для особи, яку він замінив.

  Попередня

  52/399

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: При заміні сторони виконавчого провадження її права та обов'язки переходять до правонаступника (що раніше не брав участі у ВП), тому необхідно зважати у кого виконавчий документ перебуває на виконанні (ВС КАС №П/811/1095/15 від 08.09.2021 р.)
   Справа перебувала на розгляді та виконанні в процесі переходу до Державної податкової служби України (далі - ДПС України) функцій Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України) у сфері реалізації державної податкової політики та державної політики з адміністрування єдиного внеску. Оскільки позов було подано до ДПС України, стягувач намагався здійснити заміну сторони виконавчого провадження. Водночас ВС КАС пояснив, що заміна сторони виконавчого провадження не вплине на процес виконання рішення суду та відмовив у задоволенні заяви стягувача про заміну.

  Колишній працівник звернувся до суду з позовом до ДПС України, ГУ ДПС області, ДФС України, ГУ ДФС області про визнання незаконним звільнення, визнання незаконним та скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії. Так, судом першої інстанції його позов було задоволено частково - наказ визнано незаконним, скасовано, а позивача зобов’язано поновити на посаді в ГУ ДФС та стягнути на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу.

  У грудні 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1200 «Про утворення Державної податкової служби та Державної митної служби України» якою, відповідно, створено ДПС України та Державну митну службу України (далі - ДМС), реорганізувавши ДФС України шляхом поділу. Визнано ДПС і ДМС правонаступниками майна, прав та обов’язків ДФС.

  У зв’язку із цим - у березні 2021 року стягувач звернувся до суду першої інстанції із заявою про заміну сторони виконавчого провадження де просив замінити ГУ ДФС у області на ГУ ДПС у області. Обґрунтував тим, що ГУ ДФС у області наразі не функціонує, проте обсяг повноважень останнього делеговано ГУ ДПС у області, а відтак саме новоутворений орган має виконувати судове рішення щодо поновлення його на посаді та стягнення середнього заробітку.  Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст