- Одразу після виходу з нарадчої кімнати, головуючий у су довому засіданні прилюдно оголошує повний текст судового рі шення (ч.І ст. 167 КАС України). Як правило учасники судово го процесу заслуховують рішення стоячи. Згідно з частиною першою коментованої статті головуючий у судовому засіданні зобов'язаний роз'яснити зміст оголошеного рішення суду, а та кож порядок та строк його оскарження.
- Частина 2 коментованої статті передбачає право сторін, третіх осіб, а також їх представників отримати в суді копію по станови чи ухвали суду, що цілком співзвучно зі ст. 49 КАС України. Особи, які беруть участь у справі, отримують в судово му засіданні копію судового рішення відразу після проголошен ня повного тексту останнього, про що робиться відмітка в жур налі судового засідання. У випадку неготовності повного тексту постанови чи ухвали суду сторони можуть отримати копію рі шення, виготовлену в повному обсязі, подавши відповідну зая ву на ім'я судді, що розглядав адміністративну справу через канцелярію суду.
335
- Частина 3 коментованої статті забезпечує право особи, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні на якому проголошувалося рішення. Так, суд зобов'язаний на правити такій особі копію судового рішення не пізніше наступ ного дня після проголошення останнього. Окрім того, суд має право направити копію постанови чи ухвали стороні, третій особі чи їх законному представнику. В будь-якому випадку буде вважатись, що вона направлена особі, яка бере участь у справі, тобто стороні чи третій особі.
- Відповідно до частини 4 коментованої статті суд має право проголосити лише вступну та резолютивну частину постанови суду. При цьому суд зобов'язаний повідомити усіх учасників адміністративного процесу про час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Законодавець закріпив можливість про голошення постанови суду не в повному обсязі виходячи із того, що часто бувають випадки відсутності часу для складання по вного тексту судового рішення у складних справах. Частина 4 коментованої статті має вагоме значення для обчислення по чатку перебігу строку апеляційного оскарження відповідно до ст. 186 КАС України.