Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 158. Відшкодування збитків, заподіяних забезпеченням позову Стаття 158. Відшкодування збитків, заподіяних забе...

Стаття 158. Відшкодування збитків, заподіяних забезпеченням позову

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3351

    Переглядів

  • 3351

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У випадку залишення позову без розгляду, а також закриття провадження у справі з підстав, визначених пунктами 2 та 4 частини першої статті 238 цього Кодексу, або у випадку ухвалення рішення суду щодо повної або часткової відмови у задоволенні позову відповідач або інша особа, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені внаслідок вжиття заходів забезпечення позову, має право на відшкодування збитків, заподіяних забезпеченням позову, за рахунок особи, за заявою якої такі заходи забезпечення позову вживалися.

    2. Положення цієї статті не застосовуються щодо відповідача або іншої особи, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені внаслідок вжиття заходів забезпечення позову, які є суб’єктом владних повноважень.

    Попередня

    158/405

    Наступна
    Додати в обране

    1. Так, у ч. 1 коментованої статті чітко встановлено, що при вирішенні спорів по суті суди першої інстанції ухвалюють (приймають) постанови. Таким чином, законодавець встановив, що фінальним процесуальним документом адміністративного суду, але лише у випадку, коли спір вирішується по суті, є постанова адміністративного суду. Отже, в цьому процесуальному документі адміністративним судом першої інстанції дається оста-

    320

    точна відповідь про задоволення або відмову повністю чи частково спору по суті. Постанова адміністративного суду ухвалюється відповідно до вимог чинного матеріального і процесуального законодавства, оскільки вона є процесуальним актом застосування норм матеріального права до конкретних відносин сторін, що були предметом конкретного адміністративного спору. При цьому при вирішенні спору по суті в суді першої інстанції, незалежно, розглядався такий спір суддею одноособове, чи колегією суддів ухвалюється процесуальний документ, який називається постановою. Частина перша даної статті повністю узгоджується з п. 12 ч. 1 ст. З цього Кодексу, де законодавець дав визначення понять, що застосовуються в Кодексі адміністративного судочинства України.

    2. У ч. 2 коментованої статті законодавець надав перелік випадків, коли адміністративним судом першої інстанції виносяться процесуальні документи у формі ухвали. Слід зазначити, що наведений у частині другій даної статті перелік таких випадків не є вичерпним. Єдиною обставиною, яка об'єднує такі випадки, є те, що процесуальний документ адміністративного суду у формі ухвали виноситься тоді, коли адміністративний спір не розглядається по суті, тобто ухвали адміністративним судом ухвалюються лише при вирішенні поточних питань, що виникають під час процесуального руху, що визначений законодавцем у попередніх статтях цього Кодексу, як позовної заяви, так і адміністративної справи. Разом з тим, незважаючи на те, що винесенням ухвали не вирішується адміністративний спір по суті, вона, за своєю процесуальною сутністю, є не менш важливим процесуальним документом, ніж постанова, оскільки недодержання адміністративним судом вимог Кодексу під час саме процесуального руху позовної заяви чи адміністративної справи може в наступному бути підставою для скасування вирішального процесуального судового акту - постанови, з підстав недодержання вимог процесуального законодавства, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати