Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 224. Закінчення з’ясування обставин та перевірки їх доказами Стаття 224. Закінчення з’ясування обставин та пере...

Стаття 224. Закінчення з’ясування обставин та перевірки їх доказами

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2045

    Переглядів

  • 2045

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Після з’ясування всіх обставин у справі та перевірки їх доказами головуючий у судовому засіданні надає сторонам та іншим учасникам справи можливість дати додаткові пояснення.

    2. У зв’язку з додатковими поясненнями учасників справи суд може ставити питання іншим учасникам справи, свідкам, експертам, спеціалістам.

    3. Вислухавши додаткові пояснення, суд постановляє ухвалу про закінчення з’ясування обставин у справі та перевірки їх доказами і переходить до судових дебатів.

    § 4. Судові дебати та ухвалення рішення

    Попередня

    224/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без за доволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
    2. Не може бути скасовано судове рішення з мотивів пору шення норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

    1. Коментована стаття передбачає підстави для залишення касаційної скарги без задоволення, а судових рішень - без змін. Рішенням суду закінчується розгляд адміністративної справи по суті і дається остаточна відповідь про задоволення

    В 437

    позову або відмову в ньому повністю або частково, при цьому воно повинно прийматись відповідно до вимог чинного матеріального і процесуального законодавства; бути обґрунтованим згідно з фактичними матеріалами справи, доказами, поясненнями учасників процесу. Якщо рішення та постанова адміністративного суду першої та апеляційної інстанції відповідає вимогам, передбаченим КАС України, підстав для їх скасування немає. Якщо суд касаційної інстанції визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального та процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій, він постановляє рішення, відповідно до якого касаційна скарга залишається без задоволення, а судові рішення - без змін.

    2. За загальним правилом адміністративні суди першої та апеляційної інстанції повинні виносити обґрунтовані рішення без порушень норм як матеріального, так і процесуального права. Однак, якщо судом порушена процесуальна норма, і це ніяким чином не вплинуло на розгляд справи по суті, не призвело до порушення прав та законних інтересів інших осіб, не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи по суті, таке рішення вважається таким, що відповідає вимогам чинного законодавства, а тому не може бути скасовано з таких мотивів.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати