Стаття 109. Комісійна експертиза

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 6715

    Переглядів

  • 6715

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Комісійна експертиза проводиться не менш як двома експертами одного напряму знань.

    2. Якщо за результатами проведених досліджень думки експертів збігаються, вони підписують єдиний висновок. Експерт, не згодний з висновком іншого експерта (експертів), дає окремий висновок з усіх питань або з питань, які викликали розбіжності.

    Попередня

    109/405

    Наступна
    Додати в обране

    1. Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо:

    1. заяву не належить розглядати в порядку адміністратив ного судочинства;
    2. у спорі між тими самими сторонами, про той самий пред мет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили: по станова суду чи ухвала суду про відмову у відкритті проваджен ня в адміністративній справі, про закриття провадження в та кій справі у зв'язку з відмовою позивача від адміністративного позову або примиренням сторін;
    3. настала смерть фізичної особи чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'яв-

    258

    лено адміністративний позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

    1. Про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі суддя постановляє ухвалу.
    2. Копія ухвали про відмову у відкритті провадження в адмі ністративній справі невідкладно надсилається особі, яка пода ла позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
    3. Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміні стративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

    5. Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого по становлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не до пускається.

    1. Обставини, що передбачені ч. 1 коментованої статті, є під ставами для відмови судді у відкритті провадження в адміні стративній справі. Перелік цих підстав є вичерпним, тобто тіль ки вони тягнуть за собою відмову судді у відкритті провадження по справі. Законодавцем закріплено, що суддя відмовляє у від критті провадження в адміністративній справі у випадках коли: заяву не належить розглядати в порядку адміністративного су дочинства (див. ст. 17 КАС України та коментар до неї); у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих са мих підстав є такі, що набрали законної сили: постанова суду чи ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністра тивній справі, про закриття провадження в такій справі у зв'яз ку з відмовою позивача від адміністративного позову або при миренням сторін; наступила смерть фізичної особи чи припине но юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено адміністративний позов, якщо спірні право відносини не допускають правонаступництва.
    2. Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі оформляється ухвалою судді, яка повинна бути мотивованою.
    3. Особа, яка подала позовну заяву невідкладно інформуєть ся про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі шляхом надсилання їй копії ухвали про відмову у від критті провадження разом із позовною заявою та усіма додани ми до неї матеріалами.

    9* 259

    1. Законодавцем передбачене право особи, яка подала позов ну заяву, оскаржити ухвалу про відмову у відкритті проваджен ня в адміністративній справі.
    2. Частиною 5 коментованої статті встановлені правові на слідки ухвали про відмову у відкритті провадження в адміні стративній справі. На відміну від ухвал про залишення позов ної заяви без руху або про повернення позовної заяви, прийнят тя судом ухвали про відмову у відкритті провадження в адміні стративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміні стративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про від мову у відкритті провадження.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати