Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 181. Порядок проведення підготовчого засідання Стаття 181. Порядок проведення підготовчого засіда...

Стаття 181. Порядок проведення підготовчого засідання

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 10292

    Переглядів

  • 10292

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

    2. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:

    1) визначених пунктами 1-3, 5 частини другої статті 205 цього Кодексу;

    2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни позивача, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;

    3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

    3. У зв’язку із заміною неналежного відповідача, заміною позивача, залученням співвідповідача такі особи мають право подати клопотання про розгляд справи спочатку не пізніше двох днів з дня вручення відповідної ухвали. Якщо таке клопотання не буде подане у вказаний строк, суд продовжує розгляд справи.

    4. У зв’язку зі вступом у справу третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, така особа, а також інші учасники справи мають право подати клопотання про розгляд справи спочатку не пізніше двох днів з дня вручення їм відповідної ухвали. Якщо таке клопотання не буде подане у вказаний строк, суд продовжує розгляд справи.

    5. Якщо розгляд справи у випадках, визначених цим Кодексом, починається спочатку, суд призначає та проводить підготовче засідання спочатку в загальному порядку, крім випадку ухвалення рішення про колегіальний розгляд справи, коли підготовче засідання проводиться спочатку лише у разі, якщо суд дійшов висновку про необхідність його проведення.

    6. Суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема, у випадках:

    1) необхідності заміни відведеного експерта, перекладача, спеціаліста;

    2) невиконання учасником справи вимог ухвали про відкриття провадження у справі у встановлений судом строк, якщо таке невиконання перешкоджає завершенню підготовчого провадження;

    3) неподання витребуваних доказів особою, яка не є учасником судового процесу;

    4) необхідності витребування нових (додаткових) доказів;

    5) якщо сторони домовилися провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації.

    {Частину шосту статті 181 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 1875-IX від 16.11.2021 }

    7. Якщо під час підготовчого судового засідання вирішені питання, зазначені у частині другій статті 180 цього Кодексу, за письмовою згодою всіх учасників справи розгляд справи по суті може бути розпочатий у той самий день після закінчення підготовчого судового засідання.

    8. У разі відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва.

    Попередня

    181/405

    Наступна
    Додати в обране

      363

      Вші;

      1. Про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача не пізніше ніж наступного дня після відкриття провадження.
      2. Адміністративна справа з приводу рішень, дій або безді яльності державного виконавця чи іншої посадової особи дер жавної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

      1. Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) - сторони (стягувач і боржник), представники сто рін, експерти, спеціалісти, перекладачі - та особи, які залуча ються до проведення виконавчих дій - поняті, а також праців ники органів внутрішніх справ, представники органів опіки і піклування, інших органів і установ, що залучені державним виконавцем до проведення виконавчих дій у порядку, встанов леному Законом України "Про виконавче провадження" мають право звернутися до адміністративного суду із позовною зая вою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної ви конавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

      1. Інший порядок судового оскарження рішень, дій чи безді яльності державного виконавця чи іншої посадової особи дер жавної виконавчої служби встановлений: розділом VII ЦПК України щодо рішень, дій або бездіяльності державного вико навця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, що мали місце під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України; ст. 121-2 ГПК України щодо дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо вико нання рішень, ухвал, постанов господарських судів.
      2. Позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або безді яльності державної виконавчої служби може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або по винна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтере сів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження ви конавчих дій.
      3. Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або безді яльності державного виконавця чи іншої посадової особи дер-

      364

      ясавної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (Департамент державної виконавчої служби, державна виконавча служба Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, державна виконавча служба у районах, містах (містах обласного значення), районах у містах).

      5. Про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача не пізніше ніж наступного дня після відкриття провадження у справі. Адміністративні справи цієї категорії вирішуються судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

      logo

      Юридичні застереження

      Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

      Повний текст

      Приймаємо до оплати