Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 210. Порядок з’ясування обставин справи та дослідження доказів Стаття 210. Порядок з’ясування обставин справи та ...

Стаття 210. Порядок з’ясування обставин справи та дослідження доказів

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3663

    Переглядів

  • 3663

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з’ясовує обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та досліджує в порядку, визначеному в підготовчому засіданні у справі, докази, якими вони обґрунтовуються.

    2. З урахуванням змісту спірних правовідносин, обставин справи та зібраних у справі доказів суд під час розгляду справи по суті може змінити порядок з’ясування обставин справи та порядок дослідження доказів, про що зазначається у протоколі судового засідання.

    Попередня

    210/405

    Наступна
    Додати в обране

    1. Касаційна скарга є третьою судовою інстанцією з розгляду адміністративних справ. Законом України від 07.02.2002 року "Про судоустрій в Україні" закріплене положення про те, що для забезпечення всебічного, повного та об'єктивного розгляду справ, законності судових рішень в Україні діють суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій.

    В Україні продовжується процес становлення нового законодавства, що супроводжується прийняттям, зміною або скасуванням певних нормативно-правових актів, що регулюють, зокрема, адміністративні правовідносини та порядок розгляду і вирішення судових справ, що з них випливають. У зв'язку з цим Верховною Радою України був прийнятий Кодекс адміністративного судочинства України від 17.08.2005 року, який набирав чинності з 1 вересня 2005 року.

    2. Згідно з коментованою статтею та Законом України "Про судоустрій в Україні" касаційною інстанцією адміністративно го судочинства є Вищий адміністративний суд України, який розглядає в касаційному порядку справи, віднесені до його під судності, а також інші справи у випадках, зазначених процесу альним законом.

    Перегляд рішень та ухвал у касаційному порядку є також засобом судового нагляду з боку вищестоящого суду, який перевіряє законність і обґрунтованість рішень та ухвал адміністративних судів першої та апеляційної інстанції, виправляє допущені помилки та формує судову практику.

    Своєрідність чинної системи касації визначається рядом особливостей: суд касаційної інстанції перевіряє адміністративну справу в юридичному та фактичному аспектах, тобто перевіряє законність та обґрунтованість рішень, а не знову розглядає справу; він не обмежений рамками касаційної скарги, а перевіряє справу у повному обсязі за колом осіб і за колом правовідносин; провадження у справі і здійснюється в особливій процесуальній формі.

    410

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати