Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 43. Адміністративна процесуальна правосуб’єктність Стаття 43. Адміністративна процесуальна правосуб’є...

Стаття 43. Адміністративна процесуальна правосуб’єктність

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 10732

    Переглядів

  • 10732

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Здатність мати процесуальні права та обов’язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), адміністратором за випуском облігацій.

    {Частина перша статті 43 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    2. Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов’язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

    3. Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов’язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

    Попередня

    43/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Особи, які беруть участь у справі, мають право ознайоми тися із технічним записом і журналом судового засідання та протягом семи днів з дня проголошення рішення у справі по дати до суду письмові зауваження щодо їхньої неповноти або неправильності.
    2. Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запи су і журналу судового засідання, про що постановляє відповід ну ухвалу.
    3. У разі пропущення строку подання зауважень і відсутнос ті підстав для його поновлення головуючий залишає їх без роз гляду.
    4. Зауваження щодо технічного запису і журналу судового засідання повинні бути розглянуті не пізніше п'яти днів з дня їх подання.

    1. Правило ч. 1 коментованої статті є розвитком права на судовий захист, закріпленого ст. 6 КАС України. Право сторін на участь у провадженні складається з кількох елементів: право бути повідомленим про час і місце розгляду судової справи; право бути повідомленим про вимоги і заперечення іншої сторони; право брати участь у справі особисто або через представника; право знайомитися з матеріалами справи; право на оскарження судових рішень.

    119

    Отже, доповненням до процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі, є права щодо ознайомлення з технічним записом і журналом судового засідання. Право ознайомлення із зазначеними документами доповнюється правом відповідних осіб на подання письмових зауважень щодо їх неповноти або неправильності. Це право зберігається протягом семи днів з дня проголошення рішення у справі. Строк для подання зауважень на технічний запис або журнал судового засідання має точно дотримуватися.

    2. Зауваження щодо неповноти чи неправильності технічного запису або журналу судового засідання, подані особами, які беруть участь у справі, протягом встановленого ч. 1 коментованої статті, розглядаються головуючим. Після розгляду зауваження щодо технічного запису і журналу судового засідання, головуючий постановляє відповідну ухвалу.

    В ухвалі головуючий може відхилити зауваження особи як такі, що не відповідають дійсності, може врахувати зауваження повністю або частково. Закон не надає особам, що подали зауваження, права на оскарження ухвали адміністративного суду щодо поданих зауважень. Однак, очевидно, про незгоду з такою ухвалою особи мають право зазначити у апеляційній скарзі на рішення адміністративного суду.

    3. Відповідно до ч. З коментованої статті, у разі пропущення строку подання зауважень і відсутності підстав для його понов лення, головуючий залишає їх без розгляду. Отже, заяви щодо повноти запису тих учасників судового розгляду, які своєчасно не заявили клопотання про ознайомлення з ним, не беруться до уваги. Винятком із цього правила є обставини, які заслугову ють на увагу і які зашкодили особі здійснити її право на озна йомлення із технічним записом та журналом судового засідан ня і подати відповідні зауваження. У кожному конкретному випадку це питання вирішується головуючим і ухвала, при йнята ним з цього питання, має бути приєднана до адміністра тивної справи.

    4. Частиною 4 коментованої статті встановлюється строк, протягом якого мають бути розглянуті зауваження щодо тех нічного запису і журналу судового засідання. Цей строк стано вить п'ять днів з дня подання таких зауважень. Виходячи зі смислу положення, що коментується, цей строк має бути мен шим за зазначений, але не більшим. При цьому день подачі за-

    120

    уважень, як слідує із змісту цієї статті, очевидно, не враховується.

    Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2000 р. (із змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України № 13 від 25.12.92 р.) при неможливості розгляду зауважень у встановленому порядку (не задоволена судом заява про поновлення пропущеного строку на подання зауважень, закінчився строк повноважень суддів та ін.) вони приєднуються до справи та їх наявність відповідно враховується судом вищої інстанції і за умови, що справа розглядалась у колегіальному складі суду або головуючим визнано необхідним заслухати пояснення осіб, які брали участь у справі, що була розглянута суддею одноособово.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати