Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 195. Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції Стаття 195. Участь у судовому засіданні в режимі в...

Стаття 195. Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 7406

    Переглядів

  • 7406

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

    2. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

    У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

    3. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.

    В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.

    4. Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

    У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

    5. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

    6. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду.

    7. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з’явився, а також перевіряє повноваження представників.

    8. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов’язки.

    9. Відеоконференція, в якій беруть участь учасники судового процесу, їх представники, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції долучаються до матеріалів справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

    {Стаття 195 із змінами, внесеними згідно із Законами № 540-IX від 30.03.2020 , № 1416-IX від 27.04.2021 , № 2801-IX від 01.12.2022 , № 3200-IX від 29.06.2023 , № 3302-IX від 09.08.2023 ; в редакції Закону № 3755-IX від 23.05.2024 }

    Попередня

    195/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправиль ного вирішення справи.
    2. Суд апеляційної інстанції може дослідити нові докази, які не досліджувалися у суді першої інстанції, з власної ініціативи або за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо ви знає обґрунтованим ненадання їх до суду першої інстанції або необґрунтованим відхилення їх судом першої інстанції. Суд апеляційної інстанції може дослідити також докази, які дослі джувалися судом першої інстанції з порушенням вимог цього Кодексу.
    3. Суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні ви моги, що не були заявлені в суді першої інстанції.
    1. Коментована стаття визначає межі перегляду судом апе ляційної інстанції адміністративної справи. Законодавцем встановлено загальне правило, згідно з яким адміністративний суд апеляційної інстанції переглядає справу та судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Проте при встановленні порушень закону судом першої інстанції, які при звели до невірного розв'язання справи, суд апеляційної інстан ції може вийти за межі доводів апеляційної скарги. Таким чи ном, при ухваленні судового рішення апеляційний суд не зв'я заний у конкретних випадках доводами апеляції.
    2. Законодавець надав суду апеляційної інстанції право до сліджувати в апеляційному провадженні нові докази, які не до сліджувалися у суді першої інстанції. Суд може одержувати нові докази з власної ініціативи або за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до суду першої інстанції або необґрунтованим відхилення їх судом першої інстанції. Якщо апеляційний суд вважає, що суд

    389

    Після доповіді справи суд заслуховує пояснення осіб, які беруть участь у справі, причому першою виступає особа, яка подала апеляційну скаргу. Якщо апеляційні скарги подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Якщо певні особи приєдналися до апеляційної скарги, вони також виступають з поясненнями після виступу відповідної особи. Якщо у справі є письмові пояснення сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, головуючий оголошує зміст цих пояснень. Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, встановлює порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовують свої вимоги і заперечення (ст. 140 КАС України), та послідовно досліджує докази (допитує свідків та експертів, заслуховує спеціалістів, досліджує письмові і речові докази тощо).

    1. Третьою частиною апеляційного розгляду справи в судо вому засіданні є судові дебати. Судові дебати складаються з промов осіб, які беруть участь у справі. У цих промовах можна посилатися лише на обставини і докази, які досліджені в судо вому засіданні (ст. 152 КАС України). Аналіз положень части ни третьої статті, що коментується, дає змогу визначити, що черговість виступу в судових дебатах така ж сама, як і цри ви ступах з поясненнями.
    2. Останньою частиною апеляційного розгляду справи в су довому засіданні є прийняття й оголошення остаточного судо вого рішення по справі, яке ухвалюється колегією суддів у на- радчій кімнаті з додержанням її таємниці (ст. 154 КАС Украї ни). Треба зазначити, що під час ухвалення рішення може вия витися потреба з'ясувати будь-яку обставину через повторний допит свідків або через іншу процесуальну дію. В цьому випад ку суд постановляє ухвалу про поновлення судового розгляду. Після закінчення поновленого розгляду справи суд відкриває судові дебати з приводу додатково досліджених обставин і ви ходить до нарадчої кімнати для ухвалення рішення (ст. 153 КАС України). Судове рішення проголошується прилюдно не гайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у су довому засіданні роз'яснює учасникам адміністративного про цесу зміст рішення, порядок і строк його оскарження (ст. 167 КАС України).

    392

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати