Стаття 39. Заява про відвід (самовідвід)

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 5614

    Переглядів

  • 5614

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. За наявності підстав, зазначених у статтях 36-38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов’язані заявити самовідвід.

    2. За цими самими підставами їм може бути заявлено відвід учасниками справи.

    3. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

    Суд ухвалою залишає заяву про відвід, яка повторно подана з тих самих підстав, без розгляду.

    {Абзац другий частини третьої статті 39 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    4. Встановлення обставин, вказаних у пунктах 1-3, 5 частини першої статті 36, статті 37 цього Кодексу, звільняє заявника від обов’язку надання інших доказів упередженості судді для цілей відводу.

    Попередня

    39/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Якщо місце фактичного перебування відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засо би масової інформації за останнім відомим місцем їхнього про живання (перебування) на території України.
    2. Виклик публікується в друкованому засобі масової інфор мації не пізніше, ніж за сім днів до дати призначеного судового розгляду справи.
    3. Друкований засіб масової інформації, у якому розміщу ються оголошення про виклик протягом наступного року, ви значається не пізніше 1 грудня поточного року в порядку, вста новленому Кабінетом Міністрів України.

    111

    1. Коментована стаття вирішує ситуацію, коли через неможливість визначення місцезнаходження відповідача КАС України надає суду можливість викликати їх через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України. В порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, не пізніше 1 грудня поточного року визначається друкований засіб масової інформації, у якому розміщуються оголошення про виклик протягом наступного року. На виклик, який публікується в друкованому засобі масової інформації, поширюється загальний строк повідомлення особи про виклик до суду. Якщо використовується спосіб повідомлення, що передбачений коментованою статтею, до справи мають додаватися належні докази такого розміщення.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати