Стаття 57. Особи, які можуть бути представниками

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 6420

    Переглядів

  • 6420

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Представником у суді може бути адвокат або законний представник.

    2. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.

    3. Органи або інші особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, представляють у суді їх посадові особи, крім випадків, коли такі органи та особи є стороною чи третьою особою у справі.

    4. Одна й та сама особа може бути одночасно представником або декількох позивачів, або декількох відповідачів, або декількох третіх осіб на одній стороні, за умови відсутності конфлікту інтересів між ними.

    {Частина четверта статті 57 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 }

    Попередня

    57/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Не можуть бути представниками в суді особи, які беруть участь у справі як секретар судового засідання, експерт, спеці аліст, перекладач та свідок.
    2. Судді, прокурори, слідчі не можуть бути представниками в суді, крім випадків, коли вони діють як представники відпо відних органів, що є стороною або третьою особою у справі, чи як законні представники сторони чи третьої особи.

    1. Коментована стаття встановлює коло осіб, які не можуть бути судовими представниками.

    Неспроможність виконувати функції судового представника може носити абсолютний чи відносний характер. Щодо абсолютної неспроможності вона стосується осіб, які не відповідають вимогам чЛ коментованої статті. Однозначно також вирішується питання можливості представництва у суді осіб, які беруть участь у справі: секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача та свідків.

    2. Відносно неспроможні виконувати функції представника у суді судді, прокурори, слідчі. В даному випадку йдеться про те, що у встановлених чинним законодавством випадках вони можуть виконувати такі функції. Наприклад, зазначені особи не можуть бути представниками, крім випадків, коли вони ді ють як представники відповідних органів, що є стороною або третьою особою у справі. Зазначені суб'єкти можуть також ви конувати функції законних представників, тобто здійснювати представництво своїх неповнолітніх дітей або усиновлених, а також в інтересах осіб, що перебувають під їх опікою чи піклу ванням.

    150

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати