288
- Коментована стаття врегульовує питання щодо наслідків не прибуття в судове засідання особи, яка бере участь у справі. В за лежності від різних підстав таких наслідків може бути три.
- По-перше, це обов'язкове відкладення розгляду справи в разі: 1) неприбуття у судове засідання сторони (сторін) або будь- кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки; 2) неприбуття в судове за сідання позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності; 3) неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повнова жень, належним чином повідомленого про дату, час і місце су дового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності; 4) якщо суд визнав обов'язковою особисту участь особи, яка бере участь у справі, у судовому роз гляді, а вона не з'явилася (ст. 110 КАС України).
- По-друге, суд має право відкласти розгляд справи, якщо без поважних причин не прибув в судове засідання представ ник сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, чи ним не повідомлено про причини неприбуття і при цьому стороною заявлено клопотання про відкладення розгляду справи.
- По-третє, суд залишає позовну заяву без розгляду з наслід ками, що передбачені ст. 155 КАС України, у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без по відомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не на дійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
- У ч. 4 коментованої статті на відміну від випадку непри буття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом влад них повноважень, встановлено правило, що у разі неприбуття відповідача-суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без по важних причин або без повідомлення ним про причини непри буття розгляд справи не відкладається і справу може бути ви рішено на підставі наявних у ній доказів.
10 * Кодекс адміністративного судочинства України" 289
6. Наслідки, визначені частинами другою-четвертою коментованої статті, застосовуються й у разі, якщо сторона без поважних причин залишить залу судового засідання.