Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 128. Наслідки відмови від одержання повістки Стаття 128. Наслідки відмови від одержання повістк...

Стаття 128. Наслідки відмови від одержання повістки

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3280

    Переглядів

  • 3280

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

    Попередня

    128/405

    Наступна
    Додати в обране

    288

    1. Коментована стаття врегульовує питання щодо наслідків не прибуття в судове засідання особи, яка бере участь у справі. В за лежності від різних підстав таких наслідків може бути три.
    2. По-перше, це обов'язкове відкладення розгляду справи в разі: 1) неприбуття у судове засідання сторони (сторін) або будь- кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки; 2) неприбуття в судове за сідання позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності; 3) неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повнова жень, належним чином повідомленого про дату, час і місце су дового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності; 4) якщо суд визнав обов'язковою особисту участь особи, яка бере участь у справі, у судовому роз гляді, а вона не з'явилася (ст. 110 КАС України).
    3. По-друге, суд має право відкласти розгляд справи, якщо без поважних причин не прибув в судове засідання представ ник сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, чи ним не повідомлено про причини неприбуття і при цьому стороною заявлено клопотання про відкладення розгляду справи.
    4. По-третє, суд залишає позовну заяву без розгляду з наслід ками, що передбачені ст. 155 КАС України, у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без по відомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не на дійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
    5. У ч. 4 коментованої статті на відміну від випадку непри буття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом влад них повноважень, встановлено правило, що у разі неприбуття відповідача-суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без по важних причин або без повідомлення ним про причини непри буття розгляд справи не відкладається і справу може бути ви рішено на підставі наявних у ній доказів.

    10 * Кодекс адміністративного судочинства України" 289

    6. Наслідки, визначені частинами другою-четвертою коментованої статті, застосовуються й у разі, якщо сторона без поважних причин залишить залу судового засідання.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати