І. Право на касаційне оскарження може бути реалізовано протягом одного місяця з дня відкриття обставин, які можуть бути підставою для провадження за винятковими обставинами.
Днем відкриття виняткових обставин, пов'язаних з неоднаковим застосуванням судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, є день прийняття судового рішення, при постановленні якого суд неоднаково застосував закон.
т 465
Днем відкриття виняткових обставин, пов'язаних з визнанням судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, таким, що порушують міжнародні зобов'язання України, є день ухвалення Європейським судом з прав людини відповідного рішення про встановлення порушення Україною міжнародних зобов'язань.
Строк подання скарги обчислюється з дня прийняття відповідного рішення та становить один місяць. Встановлення певних процесуальних строків подання скарги обумовлено необхідністю забезпечення заходів контролю за терміновістю і своєчасністю розгляду справ.
2. Пропуск встановленого законом строку тягне за собою відмову у прийнятті скарги до провадження та залишення поданої скарги без розгляду. Про залишення касаційної скарги без розгляду суд приймає ухвалу з зазначенням відповідних мотивів.
Поряд з цим, коментованою статтею встановлено, що суд за заявою особи (як правило, за письмовим клопотанням особи про відновлення пропущеного строку з зазначенням поважним причин такого пропуску) має право поновити строк оскарження рішення, якщо є відповідні підстави. Клопотання про відновлення строку розглядається судом до вирішення питання про прийняття касаційної скарги до провадження. Про відновлення строку для подання касаційної скарги також виноситься ухвала.
') .:!,.•<'