Стаття 238. Закриття провадження у справі

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 18777

    Просмотров

  • 18777

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Суд закриває провадження у справі:

    1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства;

    2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;

    3) якщо сторони досягли примирення;

    4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;

    5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб’єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;

    6) щодо оскарження нормативно-правових актів суб’єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили;

    7) щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб’єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб’єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили;

    8) щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб’єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

    2. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

    Предыдущая

    238/405

    Следующая
    Добавить в избраное

    І. Право на касаційне оскарження може бути реалізовано протягом одного місяця з дня відкриття обставин, які можуть бути підставою для провадження за винятковими обставинами.

    Днем відкриття виняткових обставин, пов'язаних з неоднаковим застосуванням судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, є день прийняття судового рішення, при постановленні якого суд неоднаково застосував закон.

    т 465

    Днем відкриття виняткових обставин, пов'язаних з визнанням судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, таким, що порушують міжнародні зобов'язання України, є день ухвалення Європейським судом з прав людини відповідного рішення про встановлення порушення Україною міжнародних зобов'язань.

    Строк подання скарги обчислюється з дня прийняття відповідного рішення та становить один місяць. Встановлення певних процесуальних строків подання скарги обумовлено необхідністю забезпечення заходів контролю за терміновістю і своєчасністю розгляду справ.

    2. Пропуск встановленого законом строку тягне за собою відмову у прийнятті скарги до провадження та залишення поданої скарги без розгляду. Про залишення касаційної скарги без розгляду суд приймає ухвалу з зазначенням відповідних мотивів.

    Поряд з цим, коментованою статтею встановлено, що суд за заявою особи (як правило, за письмовим клопотанням особи про відновлення пропущеного строку з зазначенням поважним причин такого пропуску) має право поновити строк оскарження рішення, якщо є відповідні підстави. Клопотання про відновлення строку розглядається судом до вирішення питання про прийняття касаційної скарги до провадження. Про відновлення строку для подання касаційної скарги також виноситься ухвала.

    ') .:!,.•<'

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати