Стаття 78. Підстави звільнення від доказування

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 7253

    Просмотров

  • 7253

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

    2. Відмова від визнання обставин приймається судом, якщо сторона, яка відмовляється, доведе, що вона визнала ці обставини внаслідок помилки, що має істотне значення, обману, насильства, погрози, тяжкої обставини або обставини, визнаної у результаті зловмисної домовленості її представника з іншою стороною. Про прийняття відмови сторони від визнання обставин суд постановляє ухвалу. У разі прийняття судом відмови сторони від визнання обставин вони доводяться в загальному порядку.

    3. Обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування.

    4. Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

    5. Обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.

    6. Вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов’язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

    7. Правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов’язковою для суду.

    8. Обставини, встановлені рішенням третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу, підлягають доказуванню в загальному порядку при розгляді справи судом.

    Предыдущая

    78/405

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    1. Суд може допитати свідка за місцем його проживання або перебування з ініціативи суду, який розглядає справу, за кло потанням сторони або інших осіб, які беруть участь у справі, чи самого свідка.

    2. За дорученням суду, що розглядає справу, свідок, який не може з поважних причин з'явитися в судове засідання і про живає за межами територіальної підсудності адміністративно го суду, що розглядає справу, допитується суддею адміністра- Ртивного суду за місцем проживання свідка.

    3. Свідок, який не може прибути у судове засідання внаслідок хвороби, старості, інвалідності або з інших поважних причин, допитується судом у місці його перебування.

    1.Коментована стаття надає можливість допитати свідка за місцем або у місці його проживання (перебування) поза судовим засіданням за наявності поважних причин. Свідок, який не може з поважних причин з'явитися в судове засідання і проживає (перебуває) за межами територіальної підсудності адміністративного суду, що розглядає справу, допитується, за дорученням цього суду, суддею адміністративного суду за місцем проживання (перебування) свідка. Виконання судового доручення про допит такого свідка виконується з урахуванням усіх

    197

    встановлених вимог (див. ст. 115 КАС України та коментар до неї). Якщо свідок не може з'явитись у судове засідання а поважних причин (хвороба, старість, інвалідність тощо), то він допитується у місці його перебування.

    2. Ініціюється допит свідка за місцем його проживання (перебування) з власної ініціативи суду, який розглядає справу, за клопотанням сторони або інших осіб, які беруть участь у справі, чи самого свідка.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати