Главная Сервисы для юристов ... Законы Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 84. Виконання судових доручень щодо збирання доказів Стаття 84. Виконання судових доручень щодо збиранн...

Стаття 84. Виконання судових доручень щодо збирання доказів

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 2695

    Просмотров

  • 2695

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Ухвала про судове доручення невідкладно виконується судом, якому вона адресована, за правилами цього Кодексу, які встановлюють порядок вчинення відповідних процесуальних дій.

    2. У разі необхідності виконання судових доручень щодо збирання доказів здійснюється у судовому засіданні у встановленому цим Кодексом порядку. Учасники справи повідомляються про дату, час і місце вчинення процесуальної дії судом, який виконує доручення, проте їх неявка не є перешкодою для виконання доручення.

    3. Про виконання або про неможливість виконання з об’єктивних причин судового доручення постановляється ухвала, яка з протоколами про вчинення процесуальних дій і всіма зібраними на виконання судового доручення матеріалами невідкладно надсилається до суду, що розглядає справу.

    4. Якщо учасник справи чи свідок, які дали пояснення або показання суду, який виконував окреме доручення, з’являться до суду, що розглядає справу, то вони дають пояснення і показання у загальному порядку.

    Предыдущая

    84/405

    Следующая
    Добавить в избраное
    1. Комплексна експертиза проводиться не менш як двома експертами різних галузей знань або різних напрямів у межах однієї галузі знань.
    2. У висновку експертів зазначається, які дослідження і в якому обсязі провів кожний експерт, які факти він постановив і яких висновків дійшов. Кожен експерт підписує ту частину висновку, яка містить опис здійснених ним досліджень, і несе за неї відповідальність.
    3. Загальний висновок роблять експерти, компетентні в оцінці отриманих результатів і формулюванні єдиного виснов ку. У разі виникнення розбіжностей між експертами висновки оформляються відповідно до частини другої статті 83 цього Ко дексу.

    1. Ухвала адміністративного суду про призначення комплексної експертизи має деякі особливості. По-перше, в ухвалі про призначення комплексної експертизи зазначається її назва та установа (установи), експертам якої (яких) доручено її проведення, а у разі участі в її проведенні особи, яка не є співробітником експертної установи - також її прізвище, ім'я та по батькові.

    По-друге, у випадках, коли проведення комплексної експертизи доручено експертам декількох установ, у постанові (ухвалі) про її призначення зазначається, яка з них є провідною, тобто яка з них здійснює організацію проведення експертизи, зокрема координацію роботи експертів і зв'язок з особою або органом, які призначили експертизу.

    Якщо проведення комплексної експертизи доручено співробітникам експертної установі та особі, яка не є працівником Цієї установи, провідною призначається експертна установа.

    По-третє, постанова (ухвала) про призначення комплексної експертизи направляється в кожну з установ-співвиконавців, а також особі, яка не є працівником експертної установи. Об'єк-

    219

    ти дослідження і матеріали справи направляються провідній установі.

    Але, якщо у постанові (ухвалі) провідну установу не визначено, вона визначається за згодою між керівниками установ, а якщо між ними виникне суперечка - то особою чи органом, які призначили комплексну експертизу.

    Організовуючи виконання комплексної експертизи, керівник установи доручає проведення досліджень відповідним підрозділам установи і визначає, який із них має бути провідним.

    Керівник провідного підрозділу за погодженням з керівниками інших підрозділів формує комісію експертів і призначає голову експертної комісії.

    Якщо комплексна експертиза виконується експертами кількох установ, комісія експертів формується керівником провідної установи разом з керівниками інших установ-співвиконав-дів. Голову комісії призначає керівник провідної установи.

    Експерт, призначений головою комісії, не має переваг перед іншими співвиконавцями при вирішенні поставлених питань. Як голова комісії він виконує лише організаційні функції, а саме:

    - скликає нараду експертів, на якій знайомить їх з постано вою (ухвалою) про призначення експертизи, матеріалами, які надійшли на дослідження, а також організовує розробку спіль ної програми досліджень;

    - здійснює зв'язок з керівниками установ (підрозділів), співробітники яких є членами комісії, контролює строки про ведення окремих досліджень і координує виконання всієї про грами досліджень;

    • керує проміжними та підсумковими нарадами експертів;
    • повідомляє керівника експертної установи про дії членів комісії, які не погоджуються із загальною програмою дослі джень або порушують їх послідовність;
    • складає проект висновків (повідомлення про неможли вість провести експертизу) або доручає це зробити будь-кому з членів комісії.

    Висновок комплексної експертизи складається з урахуванням таких особливостей:

    - у вступній частині додатково зазначаються прізвище го лови експертної комісії і дані про попередні експертизи, якщо їх результати мали значення для вирішення питань, поставле них перед комплексною експертизою;

    220

    - дослідження, які проводились окремими експертами, описуються у відповідних розділах досліджувальної частини із зазначенням прізвищ експертів;

    - узагальнення та оцінка результатів досліджень фіксують ся в синтезувальному розділі досліджувальної частини виснов ку експертизи.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати