Главная Сервисы для юристов ... Законы Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 182. Подання відповіді на відзив та заперечення Стаття 182. Подання відповіді на відзив та запереч...

Стаття 182. Подання відповіді на відзив та заперечення

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 3170

    Просмотров

  • 3170

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У строк, встановлений судом, позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення.

    2. Інші учасники справи мають право подати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.

    Предыдущая

    182/405

    Следующая
    Добавить в избраное
    1. Органи виконавчої влади, органи місцевого самовряду вання негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звер нутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезна ходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи інше обмеження права на мирні зібрання (щодо місця чи часу їх проведення тощо).
    2. Позовна заява, яка надійшла в день проведення заходів, визначених частиною першою цієї статті, або після цього, за лишається без розгляду.
    3. Про відкриття провадження у справі, дату, час та місце розгляду справи суд негайно повідомляє позивача та організа тора (організаторів) зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших мирних зібрань.
    4. Адміністративна справа про обмеження права на мирні зібрання вирішується судом протягом трьох днів після від криття провадження, а в разі відкриття провадження менш як за три дні до проведення відповідних заходів - невідкладно.
    5. Суд задовольняє вимоги позивача в інтересах національ ної безпеки та громадського порядку в разі, якщо визнає, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань може створити реальну небезпеку заворушень чи зло-

    365

    чинів, загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей. У постанові суду зазначається спосіб обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання.

    1. Постанова суду у справах про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання набирає законної сили з моменту про голошення і може бути оскаржена в касаційному порядку.
    1. Відповідно до ст. 39 Конституції України, громадяни ма ють право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітин ги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно спові щаються органи виконавчої влади чи органи місцевого само врядування. Обмеження щодо реалізації права на мирні зібран ня може встановлюватися судом і полягає в їх забороні чи в інших обмеженнях (щодо дати, часу, місця, маршруту, умов, тривалості їх проведення тощо). З позовною заявою про заборо ну таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібран ня, мають право звернутися відповідні органи виконавчої вла ди, органи місцевого самоврядування.
    2. Строк на повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо, законодавче не врегульований. Таке повідомлення повинно бути зроблене організаторами мир них зібрань у строк, що не повинен обмежувати право громадян на мирні зібрання і водночас надавати можливість відповідним органам виконавчої влади чи органам місцевого самоврядуван ня вжити заходів щодо безперешкодного проведення громадя нами зборів, мітингів, походів і демонстрацій, забезпечення громадського порядку, прав і свобод інших людей (Рішення Конституційного Суду України від 19.04.2001 р. у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ Ук раїни щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 39 Конституції України про завчасне сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій (справа щодо завчасного сповіщення про мирні зібрання). У будь-якому разі строк завчасного сповіщення має бути достатнім для того, щоб органи виконавчої влади чи органи місцевого самовряду вання могли визначитися, наскільки проведення таких зібрань

    366

    відповідає закону, та в разі потреби звернутися до суду. Встановлення найкоротших строків звернення до суду і розгляду справ даної категорії виступають гарантією права на мирні зібрання. Тому позовна заява подається до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідного органу негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо, а якщо позовна заява надійшла в день проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо, або після цього - вона залишається без розгляду. Позивач та організатор (організаторів) мирних зібрань негайно повідомляються судом про відкриття провадження у справі, дату, час та місце розгляду справи, яка вирішується судом протягом трьох днів після відкриття провадження, а в разі відкриття провадження менш як за три дні до проведення відповідних заходів - невідкладно. Постанова суду у цих справах виконується негайно.

    3. Суд задовольняє вимоги позивача про заборону проведення мирних зібрань чи про інше обмеження права на такі заходи в інтересах національної безпеки та громадського порядку в разі, якщо визнає, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань може створити реальну небезпеку заворушень чи злочинів, загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей. У постанові суду зазначається спосіб обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (заборона проведення, обмеження у часі, даті, місці, маршруті, тривалості проведення тощо).

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати