Главная Сервисы для юристов ... Законы Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 33. Здійснення адміністративного судочинства колегією суддів Стаття 33. Здійснення адміністративного судочинств...

Стаття 33. Здійснення адміністративного судочинства колегією суддів

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 8550

    Просмотров

  • 8550

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, крім випадку, встановленого частиною четвертою статті 22 цього Кодексу, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.

    {Частина перша статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1135-IX від 26.01.2021 , № 3585-IX від 22.02.2024 }

    2. Будь-яку справу, що відноситься до юрисдикції суду першої інстанції, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів, крім справ, які розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження. Питання про призначення колегіального розгляду вирішується до закінчення підготовчого засідання у справі (до початку розгляду справи, якщо підготовче засідання не проводиться) суддею, який розглядає справу, за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, про що постановляється відповідна ухвала.

    3. Перегляд судових рішень в адміністративних справах в апеляційному порядку здійснюється колегією у складі трьох суддів.

    4. Перегляд судових рішень в адміністративних справах у касаційному порядку здійснюється колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів.

    5. Адміністративні справи, підсудні апеляційним адміністративним судам як судам першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі трьох суддів.

    6. Адміністративні справи, підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі не менше трьох суддів.

    7. Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами здійснюється судом у такому самому кількісному складі, в якому ці рішення були ухвалені (одноособово або колегіально).

    8. Незалежно від того, у якому складі розглядалася справа, перегляд судових рішень за виключними обставинами з підстав, визначених пунктами 1, 2 частини п’ятої статті 361 цього Кодексу, здійснюється колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів, а з підстав, визначених пунктом 3 частини п’ятої статті 361 цього Кодексу, - Великою Палатою Верховного Суду.

    9. У визначених цим Кодексом випадках перегляд судових рішень судом касаційної інстанції здійснюється судовою палатою Касаційного адміністративного суду (палатою), об’єднаною палатою Касаційного адміністративного суду (об’єднаною палатою) або Великою Палатою Верховного Суду (Великою Палатою).

    10. Засідання палати в суді касаційної інстанції вважається правомочним за умови присутності на ньому більше половини її складу.

    11. Засідання об’єднаної палати, Великої Палати вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її складу.

    12. Питання про розгляд справи колегією у складі більше трьох суддів вирішується, враховуючи категорію і складність справи, колегією суддів, визначеною в порядку, встановленому частиною другою статті 31 цього Кодексу, до початку розгляду справи, про що постановляється відповідна ухвала.

    Предыдущая

    33/405

    Следующая
    Добавить в избраное
    1. Повістки про виклик у суд надсилаються особам, які бе руть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, пере кладачам, а повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі, з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.
    2. Повістки надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам рекомендова ною кореспонденцією (листом, телеграмою) або кур'єром із зво ротною розпискою за адресами, вказаними цими особами.
    3. Якщо фізична особа, яка бере участь у справі, діє через представника і суд не вважає її особисту участь обов'язковою, він може направити повістку лише представникові.

    1. Відповідно до ч.З ст. 6 КАС України ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи в адміні стративному суді будь-якої інстанції. Інформованість зацікав лених осіб про місце, дату розгляду справи сприяє реалізації права на судовий захист. Відповідно до п.1 ч.З ст. 49 КАС Укра їни особи, які беруть участь у справі, мають право знати про дату, час і місце судового розгляду справи.

    Коментованою статтею передбачено форми повідомлення зацікавлених осіб про здійснення судом певних процесуальних дій - судові повістки про виклик і повістки-повідомлення.

    Судові виклики і повідомлення здійснює секретар судового засідання (ч.І ст. 63 КАС України).

    В залежності від процесуального статусу зацікавленої особи, а також обов'язковості її присутності при здійсненні процесуальних дій, ч.ч. 1, 2 коментованої статті передбачено дві форми повідомлення: повістка про судовий виклик і повістка-повідом-лення, а також визначено, кому з зацікавлених осіб вони надсилаються.

    2. В більшості випадків, передбачених КАС України (напри клад, ст. 22, ст. 75, ст. 102, ст. 115, ст. 147, ст.ст. 167-170, 176,

    101

    221, 250, 252, 256, 260, 261, 263, 264, 265) можуть використовуватися повістки-повідомлення. Оскільки неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду відповідного процесуального питання, суд надсилає їх рекомендованими листами на адресу зацікавлених осіб. Проте в певних випадках (наприклад, ст.ст. 52 100 КАС України) в залежності від процесуальної ситуації, суд може використати будь-яку з форм офіційного повідомлення, при цьому вибір виду повістки залежить від процесуального рішення, що приймалося судом.

    У випадках, передбачених ст. 150 КАС України, зацікавлені особи можуть бути проінформовані під розписку, тому судові повістки не надсилаються.

    У зв'язку з особливостями провадження в окремих категоріях справ, передбачених главою 6, інформування може відбуватися за допомогою засобів масової інформації (ст. 171), або на суд покладається обов'язок повідомити зацікавлену особу в скорочені терміни, зокрема, негайно (див. коментар до ст.ст. 172, 181, 182, 183).

    В більшості випадків, надсилання повісток здійснюється поштою, відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою КМУ від 17 серпня 2002 р. № 1155.

    3. Оскільки, відповідно до ст. 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника, повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа. Для цього він наділяється повноваженнями (ст. 59 КАС України), та відповідно до 4.4 коментованої статті, якщо фізична особа, яка бере участь у справі, діє через представника і суд не вважає її особисту участь обов'язковою, він може направити повістку лише представникові. Разом з тим, у разі постановлення судом ухвали про обов'язковість особистої участі сторін чи третіх осіб у судовому засіданні, незважаючи на випадки, коли у судовому розгляді беруть участь їхні представники, вони викликаються для особистих пояснень (ст. 120 КАС України).

    102

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати