Стаття 35. Незмінність складу суду

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 2510

    Просмотров

  • 2510

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи.

    2. У разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

    Предыдущая

    35/405

    Следующая
    Добавить в избраное
    1. Повістка вручається під розписку. Повістка може бути вручена безпосередньо в суді. Суд може за згодою особи, яка бере участь у справі, видати їй повістку для вручення іншій особі, яка викликається до суду.
    2. Особа, яка вручає повістку, зобов'язана повернути до ад міністративного суду розписку адресата про одержання пові стки, яка приєднується до справи.
    3. Повістка повинна бути вручена не пізніше ніж за сім днів до судового засідання, крім випадку, коли повістка вручається безпосередньо в суді. Повістка у справах, для яких встановле но скорочені строки розгляду, має бути вручена у строк, достат ній для прибуття до суду.
    4. Вважається, що повістку вручено також у разі одержання її під розписку будь-яким повнолітнім членом сім'ї адресата, який проживає разом з ним. Особа, яка одержала повістку, зо бов'язана негайно повідомити про неї адресата.
    5. У разі тимчасової відсутності адресата особа, яка повинна вручити повістку, відмічає у повістці відомості про те, куди ви був адресат та коли передбачається його повернення за наяв ності таких даних.
    6. Якщо особа, яка бере участь у справі, перебуває під вар тою або відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк, тримання у дисциплінарно му батальйоні військовослужбовців, обмеження волі, арешту, повістка та інші судові документи вручаються їй під розписку адміністрацією місця утримання особи, яка негайно надсилає розписку цієї особи до суду.

    7. Особам, які проживають за межами України, повістки вручаються в порядку, встановленому міжнародними догово рами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, у разі відсутності таких - через дипломатичні представництва та консульські установи України за місцем проживання цих осіб.

    104

    1. Вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного держав ного реєстру або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
    2. Вважається, що повістку вручено посадовій чи службовій особі, яка є учасником адміністративного процесу, якщо її до ставлено за адресою місця служби цієї особи в порядку, вста новленому частиною восьмою цієї статті.

    10. Вручення повістки представникові особи, яка бере участь у справі, вважається також врученням повістки і цій особі.

    11. Розписку про одержання повістки (повістка у разі не можливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержа ти) належить негайно повернути до адміністративного суду.

    1. Коментована стаття докладно регламентує процедуру вру-

    - *

    чення судових повісток. З наявністю або відсутністю у суду відомостей про вручення повісток КАС України зв'язує певні наслідки. Секретар суду перевіряє наявність та з'ясовує причини відсутності осіб, яких було викликано до суду, і доповідає про це головуючому (ч.2 ст.63 КАС України).

    В разі відсутності відомостей про вручення повістки особі, яка бере участь у справі, через що вона не прибула в судове засідання, суд повинен відкласти розгляд справи (п.1 ч. 1 ст. 128 КАС України). Інша справа, коли особа, яка не прибула у судове засідання, була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду. Так, у разі повторного неприбуття належним чином повідомленого позивача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду (ч.З ст.128 КАС України). У разі неприбуття належним чином повідомленого відповідача - суб'єкта владних повноважень, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

    2. В більшості випадків судові повістки надсилаються по штою і приймаються для пересилання у рекомендованих лис тах з позначкою "Судова повістка" з простим або рекомендова ним повідомленням про їх вручення. Правилами надання по слуг поштового зв'язку, затвердженими Постановою КМУ від

    105

    17 серпня 2002 p. № 1155, детально врегульована процедура отримання до пересилки, пересилка та процедура вручення судових повісток.

    Розписка про одержання повістки того ж дня поштовим відділенням, іншими особами, яким її вручали, повертається до адміністративного суду із зазначенням часу одержання. Розписка з підписом особи, яка її отримала, приєднується до справи.

    Повістка може бути вручена безпосередньо в суді. Частиною 3 ст. 150 КАС України передбачено, що суд, відкладаючи розгляд справи або оголошуючи перерву в її розгляді, встановлює дату і час нового судового засідання, про що повідомляє під розписку осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні.

    1. Якщо КАС України передбачено скорочені строки розгля ду адміністративної справи, відповідно доч.І ст. 38 допускаєть ся судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів телеграмою, факсимільним повідомленням (факсом, телефак сом), електронною поштою, телефоном, через друкований засіб масової інформації. Судовий виклик чи повідомлення, здійсне ні засобами, передбаченими цією статтею, повинні містити ві домості, зазначені у статті 34 КАС України.
    2. Вважається, що повістку вручено також у разі одержання її під розписку будь-яким повнолітнім членом сім'ї адресата, який проживає разом з ним. Особа, яка одержала повістку, зо бов'язана негайно повідомити про неї адресата.

    У разі тимчасової відсутності адресата особа, яка повинна вручити повістку, відмічає у повістці відомості про те, куди вибув адресат та коли передбачається його повернення, за наявності таких даних.

    Якщо місце фактичного проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання перебування) на території України. (ч.І ст.39 КАС України).

    Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. Уразі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою. (ч.І ст. 40 КАС України).

    106

    Строки вручення повісток: загальний - не пізніше ніж за сім днів до судового засідання, крім випадку, коли повістка вручається безпосередньо в суді. Скорочений - строк, достатній для прибуття до суду.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати