Стаття 190. Примирення сторін

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 8696

    Просмотров

  • 8696

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов’язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб’єкта владних повноважень.

    2. За клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення.

    3. Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.

    4. До ухвалення судового рішення у зв’язку з примиренням сторін суд роз’яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.

    5. Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

    6. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні умов примирення і продовжує судовий розгляд, якщо:

    1) умови примирення суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб або є невиконуваними; або

    2) одну зі сторін примирення представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

    Предыдущая

    190/405

    Следующая
    Добавить в избраное

    1. Суддя-доповідач протягом десяти днів після відкриття апеляційного провадження:

    1. з'ясовує склад учасників адміністративного процесу;
    2. надсилає копії ухвали про відкриття апеляційного про вадження особам, які беруть участь у справі, разом з копіями заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, ін формацією про їхні права та обов'язки і встановлює строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляцій ну скаргу;
    3. з'ясовує обставини, на які посилаються особи, які беруть участь у справі, як на підставу своїх вимог і заперечень;
    4. з'ясовує, які обставини визнаються та які заперечуються особами, що беруть участь у справі;
    5. пропонує особам, які беруть участь у справі, подати нові докази, на які вони посилаються, або витребовує їх за клопо танням особи, одо подала апеляційну скаргу, або з власної іні ціативи;
    6. вирішує інші письмово заявлені клопотання осіб, які бе руть участь у справі;
    7. вирішує питання про можливість письмового проваджен ня в суді апеляційної інстанції;

    8) вирішує інші питання, необхідні для апеляційного роз гляду справи.

    1. Усі судові рішення, ухвалені суддею-доповідачем під час підготовки справи до апеляційного розгляду, викладаються у формі ухвали. Копії ухвал надсилаються особам, які беруть участь у справі,
    2. Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач допо відає про них колегії суддів, яка постановляє ухвалу про закін чення підготовки та призначення справи до апеляційного роз гляду.

    382

    1. Коментована стаття визначає процесуальні дії судді з під готовки спраги до апеляційного розгляду. Підготовчі заходи є обов'язковими по кожній адміністративній справі. З аналізу положень статті випливає, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя апеляційного суду, який відкрив апе ляційне провадження в адміністративній справі. Це, безумов но, є цілком слушним. Суддя, який розглядав апеляційну скар гу та надані до неї документи, вже ознайомився з обставинами справи та зможе більш ефективно здійснити підготовчі дії.

    Протягом десяти днів після відкриття апеляційного провадження суддя зобов'язаний вчинити процесуальні дії, перелік яких передбачений у ч. 1 статті, що коментується. Всі ці процесуальні дії спрямовані на вирішення суддею на етапі підготовки справи до апеляційного провадження процесуальних питань пов'язаних із розглядом судової справи.

    По-перше, суд апеляційної інстанції вирішує питання про склад осіб, які беруть участь у справі, а також про повідомлення цих осіб про відкриття апеляційного провадження.

    По-друге, судом з'ясовується питання щодо предмета доказування, в межах якого суддя з'ясовує обставини, на які посилаються особи, які беруть участь у справі, як на підставу своїх вимог і заперечень, а також з'ясовує, які обставини визнаються та які заперечуються особами, які беруть участь у справі.

    По-третє, судом зясовоються питання щодо наявності доказів, а саме суддя пропонує особам, які беруть участь у справі, подати нові докази, або витребовує їх за клопотанням особи, що подала апеляційну скаргу, або з власної ініціативи.

    По-четверте, суддя вирішує питання щодо можливості письмового провадження у суді алеляційної інстанції.

    Перелік підготовчих дій, зафіксований у ст. 190 КАС України, не є вичерпним - суддя може вирішувати інші питання, необхідні для апеляційного розгляду справи.

    1. Частина 2 коментованої статті встановлює, що всі судові рішення, ухвалені суддею-доповідачем під час підготовки спра ви до апеляційного розгляду, мають форму ухвали. Копії ухвал надсилаються особам, які беруть участь у справі (зацікавленим особам).
    2. Після проведення всіх вищезазначених підготовчих дій суддя-доповідач інформує про їх проведення колегію суддів. Законом встановлено, що перегляд судових рішень в адміні-

    383

    стративних справах в апеляційному порядку здійснюється колегією у складі трьох суддів (ст. 24 КАС України) з огляду на вимоги зазначеної статті, колегія суддів постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до апеляційного розгляду.

    .

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати