Стаття 142. Повернення судового збору

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 2025

    Просмотров

  • 2025

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п’ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

    2. У разі вирішення справи шляхом примирення, відмови від позову, визнання позову відповідачем на стадії перегляду рішення в апеляційному чи касаційному порядку суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення скаржнику (заявнику) п’ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні відповідної апеляційної чи касаційної скарги.

    Предыдущая

    142/405

    Следующая
    Добавить в избраное
    1. Допит малолітніх свідків і, за розсудом суду, неповноліт ніх свідків проводиться в присутності педагога або батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, якщо вони не заін тересовані у справі.
    2. Свідкам, які не досягли шістнадцятирічного віку, голову ючий роз'яснює обов'язок про необхідність дати правдиві по казання, не попереджуючи про відповідальність за відмову від давання показань і за завідомо неправдиві показання, і не при водить до присяги.
    3. Особи, зазначені в частині першій цієї статті, можуть з до зволу суду задавати свідкові питання, а також висловлювати свою думку стосовно особи свідка, змісту його показань.
    4. У виняткових випадках, коли це необхідно для об'єктив ного з'ясування обставин справи, на час допиту осіб, які не до сягли вісімнадцятирічного віку, із зали судового засідання за ухвалою суду може бути видалена та чи інша особа, яка бере

    302

    участь у справі. Після повернення цієї особи до зали судового засідання головуючий повідомляє її про показання цього свідка і надає можливість задати йому питання.

    1. У адміністративному судочинстві необхідність участі ма лолітніх і неповнолітніх свідків виникає нечасто. У зв'язку з особливостями сприйняття дитини (сприйняття інформації часто є поверховим і інформація часто швидко забувається, можливість значного впливу оточення на сприйняття дитини через думку друзів, дорослих тощо) суд повинен викликати її як свідка лише у випадку, коли саме від її показань залежить правильне вирішення справи.

    Коментована стаття встановлює правила допиту малолітніх (які не досягли 14 років) і неповнолітніх (у віці від 14 до 18 років) свідків. Допит малолітніх свідків обов'язково проводиться в присутності педагога або батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, якщо вони не заінтересовані у справі. Допит неповнолітніх свідків проводиться у присутності зазначених осіб за розсудом суду. Педагог, батьки (усиновлювачі, опікуни, піклувальникі), можуть з дозволу суду задавати свідкові питання, а також висловлювати свою думку стосовно особи свідка, змісту його показань.

    1. Свідки, які не досягли шістнадцятирічного віку, з якого вони підлягають кримінальній відповідальності, за завідомо неправдиві показання і відмову від давання показань, що вста новлена ст.ст. 384-385 КК України, не попереджуються про відповідальність за відмову від давання показань і за завідомо неправдиві показання, і не приводяться до присяги. Але це не звільняє їх від обов'язку дати правдиві показання, про що вони попереджаються головуючим.
    2. У виняткових випадках, коли це необхідно для об'єктив ного з'ясування обставин справи, на час допиту осіб, які не до сягли вісімнадцятирічного віку, із зали судового засідання за ухвалою суду може бути видалена та чи інша особа, яка бере участь у справі. Підставами для цього рішення можуть слугува ти відомості щодо можливого негативного впливу такої особи на свідка чи про те, що дитина боїться цю особу, що заважатиме їй давати правдиві показання, тощо. Після повернення цієї осо би до зали судового засідання головуючий повідомляє її про по казання цього свідка і надає можливість задати йому питання.

    303

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати