Главная Сервисы для юристов ... Законы Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 298. Залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги судом апеляційної інстанції Стаття 298. Залишення апеляційної скарги без руху,...

Стаття 298. Залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги судом апеляційної інстанції

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 12687

    Просмотров

  • 12687

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Апеляційна скарга реєструється у день її надходження до суду апеляційної інстанції та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

    2. До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

    {Частина друга статті 298 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    3. Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

    4. Апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо:

    1) апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено;

    2) до постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження особа, яка подала скаргу, подала заяву про її відкликання;

    3) скаргу подано в інший спосіб, ніж до суду апеляційної інстанції.

    5. Питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п’яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п’яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

    6. Про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.

    7. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.

    Предыдущая

    307/400

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Доказ сплати судового збору повинен містити посилання на той номер справи, у межах якої подається документ, інакше він є недопустимим (ВС/КАС у справі №160/5879/20 від 05.08.2021).
     Ця справа про те, як важливо правильно оплатити судовий збір та не помилитись із призначенням платежу.

    До суду подано позовну заяву фізичної особи до податкового органу про скасування вимоги зі сплати боргу (недоїмки).

    Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив і позивач звернувся до суду апеляційної інстанції.

    Однак, скарга була залишена без руху до усунення недоліків, а саме – до надання доказів з оплати судового збору за подачу апеляційної скарги. Читати повністю

    Аналізуйте судовий акт: Зазначення про надання адвокатом правової допомоги у будь-яких судах України є достатнім для підтвердження повноважень для представництва (ВС/КАС у справі № 640/3040/21 від 28.05.2021)
    Надмірний формалізм при розгляді справ судами є справжнім бичем вітчизняної судової системи, адже допущення незначних недоліків які у жодному разі впливають на законний розгляд справи фактично позбавляє сторони на захист порушених прав та інтересів.

    Незважаючи на те, що чинне процесуальне законодавство такого поняття як «надмірний формалізм» стала практика Європейського суду з прав людини таке надає визначення даному поняттю і вказує на те, що такий формалізм істотно порушую права людини.

    У даній справі ухвалою адміністративного апеляційного суду провадження за апеляційною скаргою адвоката було закрито з тих підстав, що в ордері на надання правничої (правової) допомоги не зазначено конкретного найменування суду, в якому адвокат уповноважений представляти інтереси.

    Представник позивача адвокат подав на вказану ухвалу касаційну скаргу, яку вмотивовано тим, що ордер, який надано ним на підтвердження своїх повноважень містить усі обов`язкові реквізити, скаржником дотримано вимог Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, оскільки в ордері у графі «Назва органу, в якому надається правова допомога» вказано «у всіх судах України», що є достатнім та необхідним підтвердженням уповноваження адвоката надавати правову допомогу клієнту та представляти його інтереси в будь-яких судах України, без уточнення/зазначення територіальної, інстанційної, предметної та суб`єктної юрисдикції. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст