Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 270. Особливості обчислення процесуальних строків в окремих категоріях адміністративних справ Стаття 270. Особливості обчислення процесуальних с...

Стаття 270. Особливості обчислення процесуальних строків в окремих категоріях адміністративних справ

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3663

    Переглядів

  • 3663

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. На обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283, 283 - 2 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу.

    {Абзац перший частини першої статті 270 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3633-IX від 11.04.2024 }

    На обчислення строків, встановлених статтею 283 - 1 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - п’ятої, сьомої - десятої статті 120 цього Кодексу.

    {Частина перша статті 270 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2257-IX від 12.05.2022 ; в редакції Закону № 3223-IX від 13.07.2023 }

    2. Строки, встановлені у справах, визначених цією статтею, обчислюються календарними днями і годинами.

    3. Останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події.

    4. Днем бездіяльності є останній день встановленого законом строку, в який мало бути вчинено дію або прийнято рішення.

    5. Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

    Попередня

    272/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. До учасників адміністративного процесу та інших осіб, присутніх у судовому засіданні, за порушення порядку під час судового засідання або невиконання ними розпоряджень голо вуючого застосовується попередження, а в разі повторного вчинення таких дій - видалення із зали судового засідання.
    2. У разі повторного вчинення перекладачем дій, визначе них у частині першій цієї статті, суд оголошує перерву і надає час для заміни перекладача.

    . ••.-;>;- v

    1. Коментована стаття регламентує застосування таких заходів процесуального примусу, як попередження та видалення із зали судового засідання. Попередження від імені суду може здійснюватися щодо будь-якої особи, яка присутня в судовому засіданні та в діях якої є підстави для його застосування. Підставами застосування попередження є порушення порядку під час судового засідання або невиконання розпоряджень головуючого.

    Видалення із зали судового засідання застосовується судом до осіб, які вже попереджалися про недопустимість порушення порядку та повторно порушили порядок під час судового засідання або не виконали розпоряджень головуючого. Застосування попередження та видалення із зали судового засідання оформлюється ухвалою суду. Про порушення порядку в судовому засіданні та про застосовані судом заходи процесуального примусу обов 'яз-ково робиться позначка в журналі судового засідання.

    2. Частиною другою коментованої статті встановлені наслід ки повторного порушення перекладачем порядку під час судо вого засідання або невиконання ним розпоряджень головуючо го. При вчиненні таких дій у перший раз, суд може також, як і до всіх інших осіб, застосувати до перекладача попередження. Якщо ж перекладач вчиняє дії, передбачені у частині першій цієї статті повторно, суд своєю ухвалою оголошує перерву і на дає час для заміни перекладача.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати