Стаття 24. Суд касаційної інстанції

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 4016

    Переглядів

  • 4016

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Верховний Суд переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.

    § 3. Територіальна юрисдикція (підсудність)

    Попередня

    24/405

    Наступна
    Додати в обране

    1. Адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального ор гану виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з рефе рендуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох

    суддів.

    2. Адміністративні справи розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів також за клопотанням однієї зі сторін про колегіальний розгляд справи або з ініціативи судді в разі їх особливої склад ності.

    87

    1. Перегляд судових рішень в адміністративних справах в апеляційному порядку здійснюється колегією у складі трьох суддів.
    2. Перегляд судових рішень в адміністративних справах у касаційному порядку здійснюється колегією у складі не менше п'яти суддів.
    3. Адміністративні справи, підсудні Вищому адміністратив ному суду України як суду першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі не менше п'яти суддів.
    4. Перегляд судових рішень в адміністративних справах у Верховному Суді України за винятковими обставинами здій снюється колегією у складі суддів Судової палати в адміністра тивних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше п'яти суддів) або коле гією у складі суддів відповідних судових палат Верховного Суду України за правилами, передбаченими частиною другою статті 241 цього Кодексу (із змінами, внесеними Законом Укра- їни від 06.10.2005 р).

    1. Частиною 1 коментованої статті встановлюється перелік адміністративних справ, які вирішуються в окружному адміні стративному суді колегією суддів. До зазначених адміністра тивних справ віднесені такі, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального орга ну виконавчої влади, Національного банку України, їхньої по садової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референ думу), члена цієї комісії. У складі колегії в даному випадку має бути три судді. Передбачене цією нормою правило про колегі альний розгляд адміністративних справ, зазначених у ч. 1 ко ментованої статті, підвищує гарантії незалежності суду при ухваленні судового рішення.

    2. Частиною 2 коментованої статті встановлене також право однієї із сторін судового адміністративного процесу звернутися із клопотанням про колегіальний розгляд адміністративної справи. У цьому випадку адміністративні справи розглядають ся і вирішуються в окружному адміністративному суді колегі єю у складі трьох суддів. Колегіальний розгляд адміністратив ної справи в окружному адміністративному суді може здійсню ватися також з ініціативи судді в разі особливої складності справи.

    88

    1. Якщо в окружних адміністративних судах розгляд справи може відбуватися в одноособовому або колегіальному порядку, перегляд судових рішень в адміністративних справах в апеля ційному порядку здійснюється лише колегією у складі трьох суддів.
    2. Таке саме правило про виключно колегіальний порядок перегляду судових рішень в адміністративних справах встанов лене і для касаційної інстанції. Різниця полягає лише у кіль кісному складі колегії - у касаційному порядку перегляд спра ви здійснюється колегією у складі не менше п'яти суддів.
    3. Частиною 5 коментованої статті встановлене правило, від повідно до якого адміністративні справи, підсудні Вищому ад міністративному суду України як суду першої інстанції, роз глядаються і вирішуються колегією у складі не менше п'яти суддів.

    6. Перегляд судових рішень в адміністративних справах у Верховному Суді України за винятковими обставинами також здійснюється колегією у складі суддів Судової палати в адміні стративних справах Верховного Суду України. Перегляд адмі ністративної справи відбувається за участі не менше двох тре тин чисельності Судової палати (але не менше п'яти суддів) або колегією у складі суддів відповідних судових палат Верховного Суду України за правилами, передбаченими ч. 2 ст. 241 цього Кодексу (див. коментар до ст. 241).

    '

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати