Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 5. Право на звернення до суду та способи судового захисту Стаття 5. Право на звернення до суду та способи су...

Стаття 5. Право на звернення до суду та способи судового захисту

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 6398

  Переглядів

 • 6398

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

  1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

  2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

  3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій;

  4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії;

  5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;

  6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

  2. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

  3. До суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право.

  4. Суб’єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.

  5. Ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

  6. Відмова від права на звернення до суду є недійсною.

  7. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що й громадяни та юридичні особи України.

  Попередня

  5/399

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст