Стаття 250. Проголошення судового рішення

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 10989

    Переглядів

  • 10989

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Судове рішення (повне або скорочене) проголошується у судовому засіданні, яким завершується розгляд справи, публічно, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

    Під час проголошення повного рішення суду суд може оголосити лише його вступну та резолютивну частини та негайно вручити копії такого рішення учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні.

    {Частина перша статті 250 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    2. При проголошенні судового рішення (повного або скороченого) суддя не оголошує такі відомості щодо учасників справи:

    1) місце проживання або перебування фізичних осіб із зазначенням адреси, номери телефонів чи інших засобів зв’язку, адреси електронної пошти, реєстраційні номери облікової картки платника податків, реквізити документів, що посвідчують особу, унікальні номери запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

    2) реєстраційні номери транспортних засобів;

    3) номери рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, номери платіжних карток, електронних гаманців в емітентах електронних грошей;

    {Пункт 3 частини другої статті 250 в редакції Закону № 2888-IX від 12.01.2023 }

    4) інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувалися в закритому судовому засіданні.

    3. Головуючий у судовому засіданні роз’яснює зміст судового рішення, порядок і строк його оскарження.

    4. У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або у разі ухвалення рішення, винесеного без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), суд підписує рішення (повне чи скорочене) без його проголошення.

    {Частина четверта статті 250 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    5. Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

    6. У разі проголошення у судовому засіданні скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення суд повідомляє, коли буде складено повне судове рішення.

    {Частина шоста статті 250 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    7. Рішення суду (повне або скорочене) підписується всім складом суду у день його складення і додається до справи.

    8. Після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може сам скасувати або змінити це рішення, крім випадків, визначених цим Кодексом.

    Попередня

    250/405

    Наступна
    Додати в обране
    1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до адміністративного суду, переда ється в порядку черговості судді адміністративного суду. У роз гляді заяви та перегляді судового рішення за нововиявленими обставинами не може брати участь суддя, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться пи тання.
    2. Не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимо гам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
    3. До заяви про перегляд судового рішення за нововиявле ними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються пра вила статті 108 цього Кодексу.
    4. Відкривши провадження за нововиявленими обставина ми, суддя надсилає особам, які беруть участь у справі, копії за яви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засі дання, про що повідомляє осіб, які беруть участь у справі.
    1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до адміністративного суду, передаєть ся в порядку черговості судді цього суду, але у розгляді заяви та в подальному у перегляді судового рішення за нововиявленими об ставинами не може брати участь суддя, який брав участь в ухва ленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання.
    2. Кодексом встановлено одноденний строк перевірки заяви про перегляд за нововиявленими обставинами суддею адміні-

    485

    стративного суду, до якого її подано на предмет її відповідносте вимогам КАС України. Така перевірка здійснюється без повідомлення та виклику осіб, які брали участь у справі, особисто суддею.

    За результатами перевірки виноситься ухвала: 1) про відкриття провадження за нововиявленими обставинами; 2) про залишення заяви без руху або повернення заяви (детальніше див. коментар до ч. З цієї статті).

    3. У разі, якщо заява про перегляд судового рішення за ново- виявленими обставинами оформлена з порушенням встановле них КАС України вимог, у тому числі без додання необхідних документів, суд, до якого вона подана, суддя виносить ухвалу про залишення заяви без руху, у якій зазначаються недоліки заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної за яви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

    Якщо особа, яка звертається із заявою, усунула недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

    Заява повертається заявнику, якщо: 1) не усунуто недоліки заяви, яку залишено без руху; 2) особа, яка звернулася із заявою, до відкриття провадження подала заяву про її відкликання; 3) заяву подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності; 4) заяву від імені уповноваженої особи подано особою, яка не має повноважень на ЇЇ подання.

    Копія ухвали про повернення заяви про перегляд невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із заявою й усіма доданими до неї матеріалами. Ухвали про залишення заяви про перегляд без руху або про повернення заяви можуть бути оскаржені особою, яка їх подала.

    4. Після винесення ухвали про відкриття провадження за нововиявленими обставинами суддя надсилає особам, які бе руть участь у справі, копії заяви про перегляд та відповідної ухвали, в якій призначає дату, час та місце судового засідання. Ухвала про відкриття провадження за нововиявленими обста винами оскарженню не підлягає.

    486

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати